Celkem město za nová stání pro automobily zaplatí přes devět milionů korun. „Dnes už má spousta rodin dvě auta. Parkování občany trápí, tak jsme se rozhodli jim pomoci,“ připomněl starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

V ulici V Domkách vznikne 106 míst, městskou kasu to přijde na 6,3 milionu korun. „Pokud půjde vše podle plánu, tak se parkoviště stihne postavit ještě v letošním roce,“ dodal starosta.

Dělnici by podle starosty měli letos stihnout i rozšíření parkoviště v Osecké ulici. Celková kapacita by tam měla ze současných 25 míst vzrůst na 53. „Tato investice vyjde na tři miliony korun,“ doplnil Šimbera.

V budoucnu by se mělo dát snadněji zaparkovat také u základní školy v ulici Smetanova. „Máme už připravenou projektovou dokumentaci, ale práce tam zahájíme, až správce sítí opraví vodovod a kanalizaci. K tomu by mělo dojít za dva roky. Postavit místa ke stání nyní a nechat si je zase hned rozkopat, by nebylo dvakrát rozumné,“ vysvětlil Šimbera s tím, že projekt tam počítá s 55 novými parkovacími místy.

Ilustrační foto.
Pozor na úplnou uzavírku ulic Novákova, Křičkova a Ševčíkova

Lépe by se mělo dát zaparkovat v dohledné době i v centru Dubí. Ve městě sice nevzniknou nová parkovací místa, ale dojde tam ke kompletní obměně systému parkování. Tamější radnice si totiž udělala inventuru parkovacích ploch a z analýzy vyplynulo, že bude nutné zavést určitá časová omezení pro parkování v okolí městského úřadu a pošty.

„V této lokalitě dlouhodobě parkují například vozidla dělníků, kteří jezdí za prací do sousedního Německa. Ráno přijedou, přesednou do mikrobusů a večer se z práce vrátí. Jejich auta zde stojí skoro celý den. Zabraná místa tak nemůžou využívat zákazníci provozoven v centru a klienti úřadu. Právě oni si nám stěžují,“ vysvětlil starosta Dubí Petr Pípal.

Nový systém by měl začít fungovat příští rok. „Vybudovat nové parkovací plochy nemůžeme, protože není místo. Brání nám současná zástavba. Nový systém by měl problém pomoci vyřešit,“ pronesl Pípal.

Projekt Teplické meziměstské železnice (TEMMŽE).
Nový dopravní projekt pro Teplicko: Dopravu by mohly zklidnit vlakotramvaje