Duo Marlen, zabývající se orientálním tancem, tvoří tanečnice Markéta Vágnerová a Lenka Kremlová. S nápadem na podporu opuštěných zvířat přišly před několika lety. Letos se v Jazz Clubu uskuteční již šestý ročník.

„Výjimečný bude tím, že v něm teplická hudební skupina Ukrutná veverka pokřtí své nové CD. Kromě křtu se můžete těšit i na jejich koncert," láká návštěvníky polovina Dua Marlen Markéta Vágnerová. Co se týče tanečních skupin, tak své umění předvedou například Marlenky, SaffronTribe, Duo Marlen, BollyLadies nebo Misura.

Vstupné je dobrovolné a organizátoři ocení i věcné dary. „U vchodu bude prostor na krmivo pro psy a kočky. Lidé nám nosí i misky, deky nebo hračky pro zvířátka. Všechny věci využijeme, v péči máme hodně zvířátek," uvedla Irena Málková z občanského sdružení Fousek. Návštěvníci si budou moci koupit i lístky do tomboly, CD Ukrutné veverky, trička či drobné umělecké předměty a veškerý výtěžek poputuje do Fouska. Očekává se, že na akci dorazí kolem šedesáti sedmdesáti hostů. „Jsme vděční za každou pomoc," dodala Málková.

Nutno podotknout, že hudebně-taneční večery na podporu pejsků a kočiček mají velký úspěch. „Skvělé je, že se zapojí i lidé, kteří neumí zpívat nebo tancovat, naši přátelé a rodiny vyrábějí například drobné umělecké předměty, které dáváme do prodeje, vloni jsme dokonce měli v dražbě vynikající dort. Dražili jsme tady i umělecké fotky, grafiky od Pavla Kremla nebo detektivky od Veroniky Černucké," popsala Markéta Vágnerová. Dražba se letos konat nebude, ale je to pouze z časových důvodů.

Chcete přispět opuštěným zvířatům, ale nedostanete se do Jazz Clubu? Pak můžete poslat peníze přímo na konto občanského sdružení Fousek. Číslo je: 2200114300/2010. Více na stránkách:

www.fousek-os.cz