Ilona Novotná z teplické policie k tomu dodává, že útočník, na kterého bylo v neděli večer vystřeleno, trpěl sice dočasnou ztrátou sluchu, ale celý incident je řešen jen jako přestupek proti veřejnému pořádku. Že by došlo k závažnému zranění napadeného, policie neví.

V Krupce v ulici Dukelských hrdinů v jednom domě v 5. patře došlo k hádce a potom k fyzickému útoku. Muž, který byl napadený, upadl na zem, uhodil se do hlavy a v sebeobraně potom vystřelil z plynové pistole. Vyšetřování incidentu pokračuje, uvedla Novotná.

Na webu DSSS je daleko barvitější, tedy spíše hystericky zabarvená, verze události: „V neděli 2. 5. 2010 ve večerních hodinách byla skupinou útočníků cikánské národnosti napadena předsedkyně místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Krupce Anna Holešinská s manželem, který musel v sebeobraně použít plynovou pistoli. K incidentu došlo v ulici Dukelských hrdinů.

„Na místo byla následně našimi aktivisty přivolána Policie České republiky, která zbraň zabavila a jednomu z útočníků zavolala sanitku,“ uvedl podrobnosti incidentu krajský lídr DSSS Petr Kotáb.

Anna Holešinská (59) kandiduje na osmém místě kandidátky DSSS v Ústeckém kraji. Její o rok starší manžel Stanislav Holešinský, invalidní důchodce, se uchází o důvěru voličů v Libereckém kraji.
„Pan Holešinský použil zbraň v okamžiku, kdy byl sražen na zem a útočící cikáni do něj kopali. Utrpěl různá poranění a nemůže se postavit na nohy. Policisté mu odmítli přivolat zdravotnickou pomoc, kterou si prý musí obstarat sám,“ dodal Petr Kotáb.

Stanislav Holešinský byl nakonec hospitalizován v Teplicích. Má naražená žebra a koleno a podlitiny po celém těle. DSSS podá na útočníky i zasahující policisty trestní oznámení a bude se incidentem podrobně zabývat.“

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.