Silničáři poslali do terénu skoro všechnu techniku, na silnice nižších tříd se ale teprve dostávají. "Skoro všechno už je venku a silnice se nám daří udržet sjízdné, i když jen s opatrností. Odklizené a ošetřené jsou zatím hlavně silnice I. tříd," řekla ČTK v 14:45 provozní náměstkyně krajských silničářů Lenka Holovská. Zatímco na Děčínsku sněží už od rána, do zbytku kraje přišlo sněžení až teď a podle Holovské poměrně prudce.

Pět z osmi nehod se stalo na Litoměřicku a Lounsku. Oba okresy jsou při obvyklejším západním proudění ve srážkovém stínu, tentokrát se ale situace otočila. Vesměs jde o lehčí nehody, často ve městech. Skoro všechny nehody se podle policie obešly bez zranění, vyjma nehody v Chabařovicích na Ústecku.

Počasí ve střední Evropě ovlivňuje podle Českého hydrometeorologického ústavu tlaková náže se středem nad severní Itálií a Jadranem, která přinesla sníh od jihovýchodu. Už večer by podle předpovědi ČHMÚ měly od severozápadu srážky slábnout a v úterý by měly být minimální. Tát zatím nebude, aktuální teplota v Ústí nad Labem je okolo minus tří stupňů Celsia, na vrcholcích Krušných hor i Českého středohoří je okolo minus šesti.(čtk)