Osecké koupaliště si užívají hlavně místní a je velmi oblíbené. Jen letos v létě využilo na 900 obyvatel Oseka možnost koupit si permanentní vstupenku v podobě náramku za cenu 20 korun za sezónu. Rozlehlá plocha kolem koupaliště je totiž zárukou toho, že tady nikdy nezažijete nepříjemný pocit, kdy je hlava na hlavě.

Na co si ale lidé stěžovali bylo, že je voda kalná, byť zdravotně nezávadná. A měli pravdu, protože prasklou hrází se sem dostávala voda z rybníka a i když se filtry čistily i pětkrát denně, 4000 kubíků vody se tak, aby byla úplně čistá, prostě vyčistit nedařilo.

Prasklá část bude do konce roku vyměněna a protékání vody z rybníku do koupaliště tak bude konec. „Ve výběrovém řízení zvítězila s nejnižší nabídkou firma R-test Litvínov, s cenou 2 541 000 korun. Původní záměr byl sice opravit v letošním roce pouze nejhorší část hráze za zhruba milion korun, ale s ohledem na budoucí záruky a na to, že by okolí koupaliště bylo rozbité třikrát za sebou, doporučila rada města akceptovat nabídku firmy v plném rozsahu a opravit hráz celou. Zastupitelstvo se k této variantě přiklonilo," upřesnila starostka Lenka Říhová. Osečtí by se tak již v létě mohli dočkat podstatně čistší vody v koupališti, než měli letos.