"Jééé podívej, mamí, támhle je Krakonoš," pištěla v neděli dopoledne na svahu Údolíčko v Mikulově na Teplicku Maková panenka. "Já ti dám Krakonoše, v jakých jsi horách? Já jsem Krušnohor," zahudroval vládce hor.

V jeho obleku se skrýval místní patriot a nestor mezi instruktory lyžování Václav Brůžek. "Máme tady tradiční karneval k zakončení dalšího ročníku lyžařské školy Snow, letos to byl už 28. ročník. Je úžasné, když vidíte děcka, která před pár týdny neuměla ani pořádně stát na lyžích nebo snowboardu, jak bravurně sviští v kostýmu dolů. Už kvůli tomu tady budu za rok zase, i když už si pár let říkám, že to bylo naposledy," usmíval se Brůžek. Pak popadl Makovou panenku do náručí a zapózoval pro fotografy.

Tradiční karneval na sněhu v Mikulově. | Video: Deník/Roman Nešetřil

Na lyžích a snowboardech se ovšem proháněly i jiné roztodivné bytosti. Nechyběl Batman, kterého táhl krásný dalmatin, dvojice slonů, kohout (i když bez slepičky), babka s nůší, Obelix, fotbalista FK Teplice s míčem neustále u nohy, snůška indiánů, čarodějů a dalších pohádkových a filmových hrdinů a zvířátek.

Na to, aby se nikomu nic nestalo dohlížel i maličký pan doktor s jen o něco větší sestřickou a hasičem. Kromě dětí a jejich instruktorů přišli v kostýmech i někteří z přihlížejících a fandících rodičů.

"Jako obvykle nás trochu potrápilo počasí. Začali jsme kvůli nedostatku sněhu o dva týdny později, pak přišly jarní prázdniny, takže závěrečné závody a karneval se konaly o měsíc později, než jsme plánovali. Hlavní je, že se nám podařilo školu dokončit, párkrát už se to bohužel v předchozích letech nezdařilo," posteskl si hlavní organizátor Pavel Pospíšil.

Hned poté ve slušivém úboru tučňáka předal diplomy a sladké odměny všem dětem, které letošním ročníkem prošly. Ti nejlepší ze sobotních závodů, které proběhly ve čtyřech kategoriích, si navíc odnesli "olympijské" medaile.