Mostecká radnice chystá změny v parku Šibeník a pokračuje v přípravě na rozsáhlou rekonstrukci parku u sportovní haly. Parky se mají stát vyhledávanými oddechovými zónami a budou nadále chráněny územním plánem jako klidové městské oblasti, kde nelze stavět například obchody a obytné domy.

Radnice chce ještě letos zbourat dvě zchátralé betonové plochy na hraní na Šibeníku. Pokud sežene peníze, pustí se do výstavby nového dětského hřiště. Minulý týden městská rada diskutovala i o vybudování prvního veřejného osvětlení. Lampy by se měly instalovat u hlavních cest. Přesné umístění určí projektová dokumentace. Realizace není součástí letošního městského rozpočtu, zatím se hovoří o roku 2017.

„Rádi bychom do parku dostali světlo. Lidem umožní bezpečnější průchod parkem i v pozdních hodinách," řekl náměstek primátora Marek Hrvol. Na Šibeníku nyní vrcholí prořezávky stromů a křovisek, což podle radních zlepšilo rozhledové podmínky ve dne. Letošní novinkou budou i tři běžecké trasy s informačními cedulemi.

Nový náčrt budoucí podoby parku u sportovní haly se projedná s odborníky. V neoploceném parku mají být dětské hřiště, malý letní amfiteátr pro sezonní koncerty, divadelní a filmová představení, zázemí pro občerstvení a toalety. „Vypadá to velmi dobře," řekl primátor Jan Paparega, který už první skicu viděl. „Byl bych moc rád, kdyby se s parkem něco udělalo. Kdyby se to povedlo tak, jak zachycuje studie, bude to nádhera." Náklady se odhadují na 30 až 35 milionů korun. Město se snaží získat dotace prostřednictvím česko-německé organizace Euroregion Krušnohoří.

Starostí zůstává blízkost sociálně vyloučené lokality Stovka. Radní věří, že zmodernizovaný park se po rekonstrukci podaří udržet.

Toto se má na Šibeníku zbourat

Betonová plocha na Šibeníku, která se bude bourat.

Betonová plocha na Šibeníku, která se bude bourat.

Foto: Deník