VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V obcích okolo lomu Bílina snižují prašnost. Pomáhají i nové kotle

Braňany - Uplynulá zima a časté nepříznivé klimatické podmínky s inverzemi odhalily emisní zátěž vytvářenou nejen průmyslovými znečišťovateli, ale i domácnostmi, které topí nevyhovujícími palivy nebo využívají topidla, jež jsou ve špatném technickém stavu nebo neodborně obsluhována.

29.3.2012 1
SDÍLEJ:

Lom Bílina.Foto: DENÍK/Oldřich Hájek

To vše jsou nešvary, jež znepříjemňují život obyvatelům. Upozorňuje na ně například aktivita Stop Prach, kterou od roku 2009 společně rozvíjejí společnost Severočeské doly a obce kolem lomu Bílina.

Města a obce Bílina, Braňany, Duchcov, Chotějovice, Ledvice, Lom, Mariánské Radčice a Osek přijaly po dvou letech měření a jednání a odhalení nejvýznamnějších znečišťovatelů ovzduší pro následující roky akční programy, ve kterých se mimo jiné zavazují vyvíjet osvětu a tlak na obyvatele, aby učinili konkrétní opatření ve vytápění svých domovů a snížili znečištění ovzduší.

Pomůže levná půjčka

„V Braňanech jsme si udělali přesný přehled o tom, kdo s čím topí, a snažíme se přesvědčovat obyvatele i živnostníky, aby používali při topení jen kvalitní paliva, věnovali spalování pozornost a snažili se zmodernizovat vytápění. Tam, kde rodiny z Braňan a osady Kaňkov nemají dostatek prostředků na modernizaci topidel, můžeme pomoci velice výhodnou půjčkou z Fondu rozvoje obce, která činí až 150 tisíc korun. Mimo to nacházíme podporu u svého tradičního partnera a souseda Severočeských dolů, který nám pomáhá udržovat čisté prostředí v obci po celý rok a nedávno v rámci projektu Stop prach zajistil předání jedné rodině v obci automatického kotle na uhlí. Naše zastupitelstvo vycházelo při rozhodování o tom, komu ho přidělit, ze sociálního postavení rodin, z míry znečištění původního zdroje a z předpokladu, že nový kotel bude správně využíván. Kotel obdržela početná rodina v Mostecké ulici, která nejlépe těmto požadavkům vyhovovala. V závěru zimy jsme mohli po instalaci tohoto kotle monitorovat změnu k lepšímu i v této lokalitě a porovnat vypouštěné spaliny z jednotlivých komínů. Určitě to je impuls pro několik dalších majitelů domů v této ulici k tomu, aby řešili znečišťování ovzduší,“ říká starosta Braňan Vlastimil Krupka.

Nový kotel znamená pro rodinu pohodu

Navštívili jsme rodinu Láchových, která automatický kotel Ekoefekt 24 začala využívat. „Proti starému kotli je to velký pokrok, a to nejen při udržování tepelné pohody ve všech osmi místnostech, tak jak si ji naprogramujeme, ale hlavně v čistotě prostoru, kde je kotel instalován, a ve snížení námahy při obsluze. Zatím co do původního kotle se muselo přikládat uhlí po třech hodinách, u automatického kotle vystačí plný zásobník na téměř dva dny,“ vysvětlují sourozenci Diana a Ladislav.

„Instalace kotle zařazeného do třetí třídy, který už odpovídá přísným normám, platným od roku 2014, byla velmi rychlá a uživatelé byli podrobně seznámeni s obsluhou, jež není příliš složitá. Při dodržování všech pravidel bude kotel sloužit dlouhá léta. Snažíme se navrhnout a dodat na trh cenově přijatelné automatické kotle na tuzemská paliva hnědé uhlí a biomasu, které budou regulovatelné, dosáhnou vysoké účinnosti při dokonalém spalování, minimalizují úlet škodlivin a splní ekologické limity. V rámci spolupráce s těžební společností je to i náš malý příspěvek do iniciativy Stop prach,“ říká ředitel společnosti Ekoefekt Pavel Vrba.

Václav Sedlák

Autor: Redakce

29.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Oblastní referent pro Teplice 23 000 Kč

Spolupráce s regionálním manažerem. Vyřizování požadavků firemních zákazníků. Příprava obchodních nabídek. Aktivní sebevzdělávání firmou zajištěných seminářů a školení. Pravidelný reporting, související administrativa.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 22 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní pozice:, Klub Magnet 0,5 úvazek, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi 1,0 úvazek, mzda 22 000 - 28 000 Kč, Místo výkonu práce: Střední 120/30, Pozorka, 417 03 Dubí u Teplic 3, Popis výkonu pracovní pozice:, - realizace přímé práce s klienty včetně dětí, - vedení jednání se zájemcem o službu, - individuální plánování s klienty služby, - vedení dokumentace, - komunikace s odborníky, se spolupracujícími subjekty, - zprostředkování dalších služeb, - v případě Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina práce zejména v terénu s ambulantním zázemím ve městě Dubí, Hledáme:, - absolventa vyšší odborné či vysoké školy, dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, který:, - má administrativní schopnosti (PC, MS Office, internet), - umí zpracovávat předsudky a má schopnost pracovat s problematikou sociálního vyloučení či náhradní rodinné péče, - má dobré organizační schopnosti, umí pracovat samostatně, ale je i týmovým hráčem, - má aktivní přístup a nadšení pro práci, - má dobré komunikační schopnosti a empatii, - má zdravou míru tolerance, zodpovědnost - vůči vlastní osobě i uživatelům služby, zásadovost a spolehlivost, - má schopnost odolávat stresu a má dobrý zdravotní a psychický stav, - výhodou jsou zkušenosti s prací s dětmi a rodinami ze sociálně znevýhodňujícího prostředí či z oblasti náhradní rodinné péče, Nabízíme:, - pracovní uplatnění v neziskové organizaci , - účast na celospolečensky prospěšných projektech, - možnost seberealizace a dalšího vzdělávání, - osobní a profesionální rozvoj , - pracovní úvazek v rozsahu 0,5-1,0 na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou pro obě strany, při spokojenosti obou stran možnost prodloužení pracovního poměru , - adekvátní platové ohodnocení, - motivační osobní ohodnocení dle pracovního výkonu v daném měsíci, - nástup dle vzájemné dohody, Chcete se stát součástí našeho týmu? Zašlete nám strukturovaný životopis, motivační dopis v rozsahu 0,5 - 1 strana formátu A4, vyplněný dotazník uchazeče o zaměstnání (získáte na našem webu v sekci aktuality či na vyžádání u kontaktní osoby) a kontakt alespoň na jednu osobu, jež o Vás může poskytnout reference, na e-mail: klaushorcikova@oskvetina.cz., Další informace: Bc. Veronika Klaus Horčíková tel.: 725 470 979, www.oskvetina.cz , K ústnímu pohovoru budou pozvání pouze vybraní kandidáti.Oznámení o negativním výsledku zasíláme elektronicky. Květina,z.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení či pracovní pozice v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace, neobsadit. Pracoviště: Květina z.s. 002, Střední, č.p. 120, 417 03 Pozorka. Informace: Veronika Klaus Horčíková, +420 725 470 979.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního vozidla T815. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: ŘP skupiny C, profesní průkaz, 3 roky praxe, V případě zájmu zasílat životopis na email info@telkont.cz. Pracoviště: Telkont s.r.o., U pivovaru, č.p. 136, 415 01 Teplice 1. Informace: Jaroslava Peitlová, +420 417 539 888.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 000 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zajištění a poskytování přímé péče pobytové služby Domova pro seniory dle § 49 Domov se zvláštním režimem § 50 zákona č.108/2006 o sociálních službách., Kurz pracovníka v sociálních službách je nutno absolvovat nejpozději do 18 měsíců od data nástupu., Požadujeme samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, sociální cítění a empatie, komunikační dovednosti, schopnost týmové práce, ochota vzdělávat se, odolnost vůči psychické zátěži. Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost. Podmínka praxe v sociálních službách. Výhodou aktivní znalost německého jazyka., Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v době 8 - 15 hod.. Pracoviště: Vaše harmonie, o.p.s. 001, Ruská, č.p. 292, 417 03 Pozorka. Informace: Hana Zeithammerová, +420 777 665 557.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.
9

Region řeší vlak na Moldavu a pokračování spoje do Německa

Rodina - ilustrační foto

Česká republika má přes 10,6 milionu obyvatel. Nejvíc od konce války

Kauza Elischer: Soudcovo mlčení automaticky neznamená, že je vinen

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - V uplynulém týdnu byl mediální jedničkou 57letý soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer. Čelí obvinění, že v odvolacím řízení snižoval tresty Vietnamcům, kteří za to údajně zaplatili.

V Bílině se musejí bránit proti „nájezdům“ divokých prasat

Bílina - Na loukách mezi Pražským Předměstím a Bořní se v poslední době často vyskytují divoká prasata.

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Pro pervitinová psaníčka si lidé chodili k ženě přímo do bytu

Bílina - Kvůli tomu, že prodávala pervitin, půjde k soudu 26letá žena z Bíliny. Drogy prodávala v místě svého bydliště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT