I když je do léta ještě daleko, v Oseku už teď řeší, že koupat se budou muset jezdit někam jinam.

„Rozpočet na rekonstrukci koupaliště je více než 16 milionů korun. Hned na začátku září, i když bylo ještě krásné počasí, jsme koupaliště vypustili, aby mohli stavební práce začít co nejdříve. Plánovaný termín dokončení je 30. června 2017. Práce ale pokračují jen velmi pomalu a také letošní zima, která nás po řadě let překvapila svoji sněhovou nadílkou budou důvodem, že koupaliště letos s největší pravděpodobností neotevřeme," uvedla starostka Oseka Lenka Říhová.

HRÁZ PROTÉKÁ

Město sice počítalo s tím, že možná v létě koupaliště, které využívají i návštěvníci sousedícího autokempu, v provozu nebude. Rekonstrukce hráze ale byla nutná.

„Je to už ošklivé, ale hlavně nebezpečné. Hráz už hodně podtéká a zahrádkáři, kteří mají své zahrádky v sousedství koupaliště, tak mají vody plné sklepy," vysvětlila důvody rekonstrukce starostka.

Jde o další etapu, při které je třeba udělat druhou opěrnou hráz podél zahrádek, kde jsou viditelné úniky vody. Dělá se také nové dno koupaliště, kde teď pracovníci firmy lepí fólie.

„Kromě rekonstrukce koupaliště počítáme i s půl milionem korun na nákup nových filtrů pro čističku vody, na které bylo vypsáno výběrové řízení," dodala.