Dubí – Pozorka jako drogový ráj? Minulost! Alespoň podle starosty Dubí Pípala se situace od jara výrazně zlepšila. „Díky Polici ČR, která v Pozorce vykonávala časté hlídky se podařilo dostat drogové dealery mimo hlavní ulice,“ říká starosta Dubí Petr Pípal.
Do čtvrti Pozorka v Dubí se v průběhu jara přistěhovalo několik romských rodin z východního Slovenska. Velká části z nich bydlí ve starém statku, který stojí nedaleko autobusové zastávky, vedle kapličky a v blízkosti obchodu s potravinami.

„Statek prochází rekonstrukcí. Na místě prováděl šetření stavební úřad, došlo k několika napomenutím. Všechny úpravy jsou ale podle zákona. Domy nejsou naším majetkem. Nemůžeme rozhodovat o tom, kdo a jak tam bude bydlet,“ sdělil starosta Petr Pípal.
Městská policie musela několik měsíců řešit nespočet rozbitých oken, rušení nočního klidu a krádeží. „Můžu potvrdit, že situace se pomalu ale jistě lepší. Pracujeme v součinnosti se státní policií,“ řekl velitel MP Dubí Tomáš Pykal. K lepší stavu přispěly i petice Osadního výboru Pozorka. Výboru se nelíbilo hned několik věcí: zejména soustavný hluk, ničení zeleně, krádeže, drogy, vandalismus a výhružky.

„Chodila jsem do Pozorky do školy, když jsme měli nějaký akce v zimě a čekali pak na bus tak jsme se opravdu báli. Obdivuji lidi, co tam bydlí,“ napsala v diskuzi na webu čtenářka, která se podepsala jako Verča.