Oslavy zahájil průvod obcí s Divadlem V Pytli Petra Stolaře v čele, který došel až před obecní úřad, kde starostka obce Zdeňka Chládková připomněla, že znak a prapor obce Proboštov vysvětil litoměřický biskup Josef Koukl. Církevní obřad tehdy doprovázely oslavy, čímž byla založena nová tradice veselí v Proboštově. Znak a prapor obce byly schváleny v podobě, kterou pro obec vytvořil teplický výtvarník Martin Tomášek.

Po vztyčení vlajky na stožár se všichni přemístili do prostoru u rybníku, který před sedmi lety tehdejší prvňáčci pojmenovali Pohodlíčko. Právě tady se konaly oslavy spojené s doprovodným programem, který zahájili svým vystoupením ti nejmenší z mateřinky, po nich se předvedli i starší školáci.

Děti soutěžily ve sportovní aréně Divadla v Pytli, vozily se na kolotoči, řádily na atrakcích, zatímco dospělí sledovali program, který pokračoval až do večera.

Ukázku zásahu vyprošťování osob po havárii měli připravenou hasiči. Počasí tentokrát na rozdíl od loňských oslav Proboštovským přálo, přišlo hodně lidí a neopakovatelnou atmosféru tak měla i ohnivá show, průvod ke kapličce a ohňostroj, který slavnosti pozdě večer zakončil.