O tom, že z ochozů a věží hradu Doubravka je úchvatný výhled na Teplice a okolí, navíc na rozdíl od hradebních vyhlídek nekrytý stromy a keři, se v minulosti přesvědčil nejeden návštěvník této památky.

Přestože je interiér hradu, který je ve vlastnictví teplického radioklubu AVZO Doubravka, veřejnosti obvykle nepřístupný, příležitost k jeho prohlídce se občas najde.

Naposledy tomu tak bylo v rámci závodu Běh na Doubravku, který pořádalo sdružení Spona nebo během akcí pro děti pořádaných teplickými skauty. Tyto akce se setkaly s velkým ohlasem u veřejnosti a potvrdily tak domněnku, že Doubravka je velmi oblíbené návštěvní místo jak Tepličanů, tak i mnohých lázeňských hostů a turistů.

Se zcela originálním nápadem pak přišli mladí příznivci Klubu českých turistů Loko Teplice, kteří zde ve dvou srpnových a jednom zářijovém termínu zorganizují otevření rozhledny.

Stane se tomu tak o víkendu 8. – 9. 8. od 10 do 16 hod, v sobotu 22. 8. od 10 do 15 hod a v září o víkendu 12. – 13. 9. opět mezi 10. a 15. hodinou.

Vstupné na věž bude zdarma nebo za dobrovolný příspěvek, na nádvoří bude připraven táborák pro opékání donesených uzenin. Vidlice budou zajištěny.

Pokud bude akci přát počasí, pořadatelé mohou očekávat zájem veřejnosti¨.