Teplická ProPolis sbírá podpisy od zimy, teď ale přidala na tempu. Aby se mohlo referendum konat společně s krajskými volbami 12. a 13. října, musí být hlasy odevzdané do příštího čtvrtka. "Myslím, že stíháme. Jen ve středu jsme za dvě hodiny nasbírali 80 nových podpisů," řekl ČTK Mráček. Aktuální stav dnes dopoledne čítal 3950, zákonná hranice pro vyvolání referenda je v Teplicích 4100. Referendum se bude zřejmě konat i v Plzni, kde se snaží část místních vyvolat hlasování o stavbě obchodního centra.
Teplice jsou občas označovány za Las Vegas českého severu, magistrát ale tvrdí, že místo udávané tisícovky automatů ve 120 teplických hernách funguje jen 396 výherních zařízení. "Před deseti lety jich bylo okolo 1200, ale i jejich provozovatelé mají těžkosti a ubývá jich," řekl letos v březnu novinářům vedoucí finančního odboru magistrátu Roman Jodas. A městu prý pomáhají překlenout propad v příjmech z daní - do jednomiliardového rozpočtu mají letos přinést zhruba 60 milionů Kč, v předchozích letech to byla polovina.
Zatímco okolní města vytáhla do boje s hazardem poměrně tvrdě, v Teplicích se radnice s provozovateli heren dohodla jen na mírných ústupcích. Musely zmizet velké poutače a nabídky bezplatného alkoholu pro hráče, naopak byly zavedeny kamery s třicetidenní archivací a noční vstup jen po důkladné kontrole. Při porušení pravidel hrozí herně ztráta licence.(čtk)