Nejvíc zásahů, 18, bylo podle Marvana na Děčínsku. Ve všech případech šlo o popadané větve a stromy. Vážnější následky mělo počasí na Ústecku, kde hasiči vyjížděli devětkrát. "V Ústí nad Labem na Bukově spadl strom na zaparkované auto, na Severní Terase spadl plech na zaparkované auto, v Chuderově se strom opřel o telefonní dráty," doplnil Marvan.

Větve a stromy popadaly na silnice také na Litoměřicku nebo Chomutovsku. V Teplicích se z rodinného domu uvolnily plechy. "Větev spadla na komunikaci u Věšťan," řekl mluvčí hasičů Marvan.


Energetici podle mluvčí ČEZ pro severní Čechy Soni Holingerové odstraňují od noci poruchy na nízkém i vysokém napětí. Potíže jsou například v Tisé a Malém Března na Ústecku nebo v oblasti Markvartic, Ludvíkovic a Studánky u Varnsdorfu. Dodávky elektřiny se už povedlo obnovit například v Krásné Lípě. "Dle meteorologů se má vítr kolem poledne utišit. Předpokládáme, že tedy po poledni poruchy již přibývat nebudou a dodávky bychom rádi obnovili ještě během dnešního dne. Záleží na počasí," řekla Holingerová.