Návštěvníci AniFestu budou moci navštívit dětské workshopy a stát se tvůrci pokusu o český rekord při sestavení nejdelšího hada z puzzlí, pocházejících z dílny společnosti EFKO. První puzzle položí před Kulturním domem prezidentka AniFestu Ludmila Zemanová.
Na stavbu a přeměření výsledného hada, který bude symbolicky „namotán“ do filmového kotouče, dohlédne Agentura Dobrý den, která zastřešuje v České republice celou oblast rekordů a kuriozit.

„Již v minulém roce jsme se podíleli na mezinárodním festivalu animované tvorby AniFest s naší stavebnicí. Účastníci festivalu tuto stavebnici využívali v rámci 3D animací svých filmových děl. I letos jsme chtěli vytvořit pro návštěvníky něco, co by je přilákalo. Pokus o vytvoření českého rekordu považujeme za skvělý nápad,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Cílem bude sestavit co nejdelšího hada z puzzlí, které jsme nechali vyrobit přímo pro tento účel. Puzzle budou graficky zpracovány do podoby filmového pásu. Celé dílo pak připomene filmový kotouč.

Akce je zaměřena především na děti, ale pokud se jí budou chtít účastnit i dospělí a zapsat se tak do knihy rekordů, jejich snahu uvítáme. Prostor bude i pro jejich fantazii, na zadní stranu mohou děti napsat také svůj vzkaz či přání nebo zážitek. (re)