Staniční sestra fyziologických a rizikových novorozenců Nemocnice Teplice Iva Dlouhá tak mohla poděkovat například dobrovolnicím z občanského sdružení Nedoklubko. „Díky kterým máme pro naše nedonošené děti nová barevná body, zavinovačky a povlaky na polštáře,“ uvedla. Teplické oddělení podpořila také Dagmar Šantrůčková, která nedonošeným dětem věnovala 10 nových polštářů.

close V rámci oslav dne předčasně narozených dětí dostali v Teplicích pro nedonošence dárky. info Zdroj: se souhlasem Ivy Dlouhé zoom_in V rámci oslav dne předčasně narozených dětí dostali v Teplicích pro nedonošence dárky. „Poděkování směřuje též Libuši Špatné, která nás průběžně zásobuje háčkovanými chobotničkami,“ podotkla staniční sestra fyziologických a rizikových novorozenců Nemocnice Teplice. Všechny obdržené dárky, které pro rizikové novorozence lidé přinesli, už dělají radost jak sestřičkám, tak i maminkám malých pacientů.

Organizátorem Světového dne předčasně narozených dětí v České republice je rodičovská organizace Nedoklubko. „Každý rok v rámci oslav světového dne s radostí a vděkem spolu s ostatními rodiči děkujeme zdravotníkům, kteří pečují o předčasně narozená a nemocná miminka. Ať už vyzdvihnutím jejich ohromného nasazení, šířením osvěty o problematice předčasného porodu a neonatologické péče, drobným dárkem nebo osobním poděkováním,“ uvedla Lucie Žáčková, výkonná ředitelka Nedoklubko, z.s.