„V loňském roce k nám přijelo na 11 tisíc klientů, z toho polovina tuzemců a polovina ze zahraničí. Jednalo se o občany ze sedmdesáti zemí světa. Nejčetnější zahraniční klientelou byli občané Kuvajtu, následováni klienty z Německa a Ruska.

Počet klientů za první čtvrtletí letošního roku je na podobné úrovni, něco přes dva tisíce osob. Rostoucí trend jsme zaznamenali u tuzemské klientely," informovala Yveta Slišková, obchodní ředitelka teplických lázní.

Složení lázeňských hostů se v průběhu roku mění. Od dubna přijíždějí Němci, kteří do lázní jezdí neradi v zimních měsících. Ruských klientů loni ubylo, ale nahradila je arabská klientela, které tak bylo výrazně víc, než v předchozích letech. „Arabská klientela je specifická v tom, že se neobjednává dlouho předem, takže se počty v létě nedají přesně odhadnout a každý rok je to trochu jiné," vysvětluje Ing. Slišková. Ve velké míře se zde léčí děti a jejich léčení vyžaduje vysokou profesionalitu personálu, nároky na zařízení a vybavení a zároveň čas. Děti zde na léčení zůstávají až tři měsíce.

Aby se lázeňská klientela do Teplic ráda vracela, snaží se lázně své služby stále vylepšovat a rozšiřovat procedury na nejmodernějších přístrojích. Centrum robotické rehabilitace v dětské léčebně Nové lázně, kde s úspěchem využívají k léčbě kosmické oblečky a Lokomat, doplnily koncem loňského roku systémy Pablo a Tymo, přístroje pro vyšetření a počítačově asistovanou rehabilitaci končetin.

V Lázeňském domě Beethoven byl instalován terapeutický přístroj Redcord. U klienta zavěšeného do popruhů a lan odhalí jeho oslabené svaly.

„Loňské investice byly ve výši 40 milionů korun, letos plánujeme, že budou obdobné," říká obchodní ředitelka Yveta Slišková s tím, že lázně nezapomínají ani na lázeňské domy samotné, opravy fasády a střech a samozřejmě i na komfort ubytování svých hostů. „Kamenné lázně mají vyměněné výtahy a kompletně zrekonstruované pokoje v dobovém stylu, připomínající rakouský dvůr. Jsou oblíbené pro jejich rodinnou atmosféru a hosté určitě ocení, že císařovnu Alžbětu, manželku císaře Františka Josefa I., teď kromě kavárny připomínají i tapety s její podobiznou," upřesňuje.

Ještě jedna investice lázně čeká. V Lázeňském domě Beethoven bude nový bazén s termální vodou a saunový svět.