Turisté strávili v Ústeckém kraji v porovnání s loňským lednem až dubnem i o čtyři procenta více nocí. Hoteliéři jich napočítali 148.267. Největší měrou se na tom podíleli čeští rekreanti, na které připadlo celkem 97.644 strávených nocí. Proti loňskému prvnímu čtvrtletí jich bylo o 1,3 procenta více. U zahraničních návštěvníků se délka pobytu v kraji prodloužila o 9,6 procenta na 50.623 nocí.
V celé zemi se počet turistů zvýšil o 12,8 procenta na 2,6 milionu. Počet nocí strávených v hotelích a penzionech Česka narostl o 8,7 procenta na 7,7 milionu. Vůbec nejvíce hostů už tradičně zavítalo do hlavního města.
Ústecký kraj patří dlouhodobě mezi nejméně populární destinace k rekreaci. Nemá žádný velký magnet, který by přitahoval zahraniční turisty, a velké popularitě se netěší ani mezi domácími. Když už ale turisté přijedou, zůstávají v průměru na 2,75 noci, což je víc než v některých jiných regionech, a tak alespoň v celkovém počtu přenocování není kraj úplně nejhorší. Za první čtvrtletí vykázaly hotely a penziony v kraji celkem 148.267 přenocování.