"Například v obci Dolní Poustevna spadl betonový sloup elektrického napětí. Hasič upevňovali nebo odstraňovali uvolněné plechy ve Varnsdorfu a Dolním Podluží. Na Mírovém náměstí v Jílovém padaly plechy z plechové kopule," uvedl Marvan.
Hasiči s policií a strážníky dopoledne uzavřeli pro chodce i dopravu ústeckou křižovatku ulic Pařížská a Masarykova. Ze střechy jednoho z domů padaly plechy, střechu je třeba zkontrolovat.

Hasiči kvůli větru vyjížděli už ve čtvrtek večer, v noci na dnešek a ráno, dohromady 33krát, také především na Děčínsku.
Kvůli poruchám vysokého i nízkého napětí zůstávají na severu Čech bez proudu stovky domácností. ČTK to sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Postiženy jsou spíše menší místa, nikoli velká města. Přerušení dodávek způsobily pády větví či stromů do vedení nebo větrem poškozené izolátory.

"Nejvíce postiženo je Děčínsko. V současné době se nám podařilo obnovit dodávky na Benešovsku, poruchové čety se přesouvají do Všemil na Jetřichovicku, kde máme přetržené vodiče," uvedla. Bez elektřiny jsou také Dobkovice či Nová Bohyně na Děčínsku. Na Chomtovsku byla porucha na vedení vysokého napětí, kde spadly vodiče v Údlicích. Bez dodávky byly Všehrdy, Bílence a Přečaply, dodala Holingerová.

Kvůli tomu, že vítr během dne neslábne, poruch na dodávkách energie přibývá, energetici je ale průběžně odstraňují. "Předpokládáme, že nám nějaké poruchy přibudou během víkendu od lidí, kteří se vypraví do svých rekreačních objektů," zmínila Holingerová.

Podle Radka Tomšů z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v kraji dopoledne nejvíce foukalo v Ústí nad Labem - Kočkově, kde ústav sídlí. "Měli jsme tu náraz 34 metrů za sekundu, to je na nižší polohu docela slušná hodnota, v přepočtu asi 122 kilometrů v hodině," řekl. Intenzita větru se podle něj do soboty příliš měnit nebude. "Největší nárazy můžeme čekat kolem 25 metrů za sekundu, ojediněle by to mohlo být i víc. Na hřebenech hor to může být až k 35 metrům za sekundu," sdělil. V sobotu po poledni má ale vítr slábnout. Na horách připadne možná až 15 centimetrů sněhu, v neděli se ale má začít oteplovat a v pondělí by mělo i na horách pršet.

Trápí nás silný vítr. Zkomplikoval vám nějak konkrétně život? (jste bez proudu, strom přes cestu apod.) Dejte nám vědět emailem teplicky@denik.cz a pomůžete i ostatním!