Podle jeho bratra Honzy tam zpěvák podstoupil plánovaný operační zákrok, ale přesnou diagnózu bratr sdělit veřejnosti nechtěl. Pouze upřesnil, že je Vašek v pořádku a že operace nesouvisí s mozkovou příhodou, kterou zpěvák prodělal v roce 2002.

V té době mu výrazně pomohly teplické prameny. Zdejší termální voda ho znovuzrodila v okamžicích, kdy mu mozková příhoda ze dne na den převrátila život naruby. Od té doby už uběhlo 20 let, ale jak Václav Neckář někdy přizná, určité problémy s mluvením a pamětí má dodnes. 

Podle vedení lázní bude v případě potřeby v Teplicích vždy vítaným hostem. Teď ale jeho návštěva má být podle informací Deníku zatím pouze „na prkna“ do divadla, nikoli do "vany" v některém z léčebných domů.

Spisovatel Rostislav Křivánek.
Děti se nedokážou dojmout. Zato dospělí brečí v půlce pohádky, říká jejich autor

Do Teplic se zpěvák vrací vždycky rád. Má zde nejen věrné fanoušky, ale také blízké a kamarády. Například zná velmi dobře teplické divadlo. Proto při pobytu v lázeňském městě někdy potěší svojí návštěvou jeho pracovníky, se kterými zavzpomíná na to, jak tu jeho maminka pracovala tehdy coby mzdová účetní, i jak tu zpíval kdysi s dětským sborem.

Když Teplice, tak fotbal

A když Teplice, tak fotbal. To sám takto říká. Věrným fanouškem teplického fotbalu je už od 60. let minulého století. „Teplice sleduji, fandím jim. Několik generací teplických fotbalistů jsem znal osobně,“ svěřil se v jednom z rozhovorů Deníku zpěvák, který pamatuje zápasy na Drožďárně a svojí návštěvou už několikrát poctil i novodobý stadion na Stínadlech.

„Podle mě to je jeden z nejkrásnějších fotbalových stadionů, co u nás znám. Z tribun se můžete dívat rovnou na hory, a to jinde není,“ prohlásil na téma fotbalových Teplic.

Neckář má za sebou především pestrou hudební dráhu. Vytvořil nespočet hitů, desítky studiových alb, odjel tisíce koncertů a stal se inspirací pro řadu mladých hudebníků. Jeho koncerty patří mezi nevšední hudební zážitky i dnes. Pokud se nic nezmění, do Teplic by měl přijet 23. listopadu, kdy má naplánovaný koncert v Krušnohorském divadle.