Uvádí to František Krejčí, manažer prevence kriminality a zároveň tiskový mluvčí MP Bílina.

„Na základě šetření, které na místě strážníci provedli, byli jako možní pachatelé vytipováni dva mladíci z Bíliny. Následně byl vyhodnocen záznam z kamerového systému, který podezření strážníků potvrdil. Při následném podání vysvětlení k věci, se mladíci přiznali k vandalskému činu, jehož motiv však zůstal nejasný, protože ani jeden z vandalů nedokázal příčinu svého jednání žádným způsobem vysvětlit. Pachatelé nejenže musí způsobenou škodu nahradit, ale čeká je i nepříjemná pokuta,“ popsal mluvčí policie.

Kamerový systém využívají také například strážníci v Krupce, Dubí nebo Teplicích. Jde o projekt, který pomáhá snížit kriminalitu ve městě. Také je nápomocný strážníkům při hledání pachatelů bezprostředně po trestném činu. Pomáhá při hledání vozidel pohybujících se po městě a zmapování jejich cest.

Kamerový systém byl poprvé v regionu instalován v Teplicích, a to v roce 1996. Lázeňské město se stalo průkopníkem v tomto odvětví v rámci republiky. (pem)

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.