Teplice už mají své vánoční stromy. Zatím tedy spíše za surova, ale už stojí. Největší z nich je na náměstí Svobody u Prioru a pochází z Loupežnického vrchu. Všechny pocházejí z oblasti Cínovce, takže to neměly do lázeňského města ani daleko.

OBR STOJÍ U PRIORU

Nejstatnější smrk byl ukotven ocelovými lany na náměstí u Prioru. Měří čtrnáct metrů a váží dvě a půl tuny. Je jeden z nejvyšších, které v Teplicích kdy stály. Pracovníci společnosti Marius Pedersen, kteří stromy dovezli a postavili na svá místa, nemuseli velkého obra na náměstí Svobody ani zařezávat. Padl do připravené díry v zemi přímo na míru.

Pět smrků ve městě na vánoční období

Další vysoký strom, rovněž čtrnáct metrů, stojí na Benešově náměstí. Není ale už tolik mohutný, váží „pouze“ tunu. Další stromy pak budou dotvářet atmosféru Vánoc v Trnovanech u Červeného kostela, pak u muzea na Zámeckém náměstí a v Šanově u Kamenných lázní. Nazdobení je v plánu na tento týden.

Na vánoční strom na náměstí Svobody v Teplicích přijde letos nový světelný řetěž a bude zde také hrací betlém.
Stromy v lázeňském městě vydrží minimálně do Tří králů. Spíše tak do poloviny ledna.

Při stavění vánočních stromů asistovala v Teplicích městská policie. Podobně tomu bude také při jejich kácení. Ale to už bude v novém roce. Doufejme, že si se stromy nepohraje vítr, jako to bylo v případě toho na náměstí u Prioru v loňském roce.

AUTOŘI: PETR MÁLEK, ZDENĚK TRAXLER