Starosta Bíliny Josef Horáček dodal, že strom je již ozdobený a stejně tak je hotová vánoční výzdoba celého města. V sobotu v 18 hodin se Bílina vánočně rozsvítí. Rozzáří se světýlka na vánočním stromku a také veškerá vánoční výzdoba ve městě. Tu má město nakoupenou již dlouho a jedinou starostí je tak nyní občas nějaká drobná oprava případně výměna žárovek. Rozsvícení vánočního stromu bude v Bílině doprovázeno také zábavným programem. Nejen věřící, ale i lidé, kteří si zakládají na tradicích se mohou i letos těšit na tradiční Půlnoční mši. Nutno dodat, že smrk zdobící bílinské náměstí pochází z okolí Bíliny.

Rozsvítit vánoční strom se chystají o víkendu také v Duchcově. Vánoční smrček pochází také z okolí Duchcova a rozsvícen bude v neděli. I na duchcovském náměstí se chystá k této příležitosti zábavný program s Divadlem M a vystoupí i mateřské školy. Duchcovský starosta Petr Kňourek dodal, že celé město bude před Vánocemi pěkně vyzdobené. V centru se vánoční výzdoba ještě o něco rozšířila. V Duchcově je na Štědrý večer tradicí vánoční koncert v kostele. Bude se konat i letos.

Do vánočního se obléklo i Dubí. Město zdobí různé svítící ornamenty s vánoční tematikou a některá místa jsou osvětelna také drobnými žárovičkami. Výzdoba byla podle dubského starosty Petra Pípala v letošním roce o něco rozšířena. Vánoční stromy má Dubí hned dva, jeden u restaurace Čtyřlístek a druhý u městského úřadu. Vánoční atmosféru navodí jistě i pěkné nasvícení kapliček či třeba žárovičkami pokrytá koruna stromu na náměstí v Pozorce. Právě v Pozorce, v kapličce, se ve čtvrtek konal první adventní koncert. Budou následovat další tři, ve Mstišově, letos poprvé v kostele na Cínovci a poslední v kostele v Dubí. Starosta dodal, že vzhledem k probíhajícím opravám kostela a jeho okolí v Dubí bude nejprve nutné přístupovou cestu do kostela uvolnit.

V neděli od čtvrt na pět se rozsvícení vánočního stromu uskuteční také v Oseku v klášteře.
V Teplicích budou letos svítit stromy celkem na pěti místech. Kromě tradičních ploch na Benešově náměstí, u Prioru a také u zámku, to bude letos poprvé také u Červeného kostela v Trnovanech a v šanovském parku u Kamenných lázní.

spoluator: Petr Málek