Co je úkolem ITC Osek?

Pořádáme kulturní akce od výstav po koncerty, zájezdy, poskytujeme informace nejen turistům, ale i místním a provozujeme průvodcovské služby klášterem. Nabízíme i řadu dalších služeb jako například kopírování, laminování a podobně.

Mapy a informace pro turisty jsme byli zvyklí tu vídat, ale teď se nabídka ve zdejší prodejně značně rozšířila…

Můžete si zde i nadále koupit knihy s turistickou tematikou, o oseckém klášteře a cisterciáckém řádu, který zde působil, ale i mnoho nového dárkového zboží s motivy města.

Co například?

Máme tu společenskou hru na téma Osek, pexesa, omalovánky, kožené měšce na mince, klíčenky, ale i edici hruškovice.

Co nějaký tip na vánoční dárek?

Nabízíme krásné šperky od Vojtěšky Vlčkové nebo od pana Nováka, z nichž každý kus je originál. Jsme moc rádi, že se nám je podařilo získat do prodeje. Své blízké tak můžete obdarovat skutečně výjimečným dárkem. Vybrat si tu můžete i z vánočních betlémů různých typů a velikostí.

O co je největší zájem?

V prodeji máme krásné přívěsky andělů, které vyrábějí matky z Azylového domova Osek pro matky s dětmi, Oblastní charity Most, ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové. O ty je opravdu velký zájem. Stojí pár korun, jsou hezké a určitě jako dárek udělají radost. Navíc koupí těchto výrobků lidé podpoří matky, které si tímto způsobem mohou něco přivydělat.

Plánujete nabídku ještě rozšířit?

Určitě, plánů máme hodně. Budeme tu mít další vitríny a v zadní místnosti bychom rádi udělali prodejní galerii pro místní autory výtvarných děl i místní výrobce. Našim autorům chceme udělat výstavu v Německu. Začali jsme také pořádat přednášky a v tom budeme pokračovat.

Pořádáte také zájezdy. Kam nejčastěji?

Teď byl veliký zájem navštívit předvánoční Drážďany, takže jeden autobus nestačil, museli jsme objednat dva. Jinak pořádáme každý měsíc zájezd pro seniory do Altenbergu, oblíbené jsou tamní koupele.

Dvě hezké adventní akce, rozsvěcení vánočního stromu s vystoupením dětí a také vánoční koncert Vánoce doby renesanční v kostele sv. Petra a Pavla, už máte v Oseku za sebou.

Na jakou nejbližší akci ITC byste nás pozvala?

Určitě na výstavu vánočních tradic, která se uskuteční v areálu oseckého kláštera ve dnech 13. 14. a 20. 21. prosince od 10.00 17.00 hodin. Návštěvníci budou mít možnost shlédnout pletení a zdobení adventních věnců, zdobení perníčků, výrobu vánočních ozdob z přírodních materiálů, výstavu proutěných výrobků i výrobků řezbáře.

Bude se péct, pít svařené víno, chybět tentokrát nebudou ani foukané vánoční ozdoby. Zájemci si budou moci vymalovat i svoji vlastní foukanou skleněnou vánoční ozdobu. Uvidíte nádherný betlém vyrobený žáky SOŠ Litvínov Hamr. DDM Osek zde opět otevře svou vánoční dílnu s výstavou prací dětí škol a školských zařízení města Osek s názvem Vánoční stromeček. Výstava je prodejní.

První neděli budou mít děti možnost vidět živý betlém se zvířátky z minifarmy Dlouhá Louka. Druhou neděli, před zakončením výstavy, přivezou skauti betlémské světlo. Přijeďte se podívat, těšíme se na vás.