Ten na oplátku při setkání se zastupiteli v prostorách úřadu uváže prezidentskou stuhu na městský prapor.

Na nějaké soukromé dary, vyjma třeba obrázku od školáků z místní školy, prostor v Krupce nebude. „Měl jsem pro něj připravenou slivovici, ale nechám ji na jiné příležitosti," poznamenal pro Deník starosta Krupky Zdeněk Matouš. Po skončení pozdravení se zastupiteli města bude právě tento představitel Krupky moderovat setkání z občany Krupky, které proběhne na náměstíčku bezprostředně před úřadem.

„Nějaké bezpečnostní opatření se od města nepovažovalo. Vše si řídí protokol hradu, s ochrankou a policií," poznamenal Matouš.

Ještě, než ale prezident pojede do Krupky, zastaví se v Teplicích. Poobědvá v Princi na Zámeckém náměstí. Menu je dle požadavku hradního protokolu tajné. To, co bude na talíři, bude překvapením i pro žáky teplické hotelové školy, kteří budou společně s personálem hotelu prezidentovi a jeho třiceti vybraným hostům u slavnostní tabule k dispozici.
Pro budoucí číšníky z hotelovky velká zkušenost. „Hodně se soustředíte na to, co děláte. Zvláštní pocit a zkušenost. Kdo může říci, obsluhoval jsem prezidenta," říká Tomáš Sosna, který už prezidenta obsluhoval, a těší se na další podobné příležitosti.