Zatímco v Teplicích nebylo ještě po sněhu ani památky a v Oseku vykukovalo z mraků sluníčko, Fojtovice už dědeček Mrazík se svojí kouzelnou hůlkou navštívil a stromy se skláněly pod tíhou námrazy.
Pro návštěvníky byly připraveny prodejní stánky, nabízející jmelí, voňavé svíčky, čaje i medovinu.

Nechyběly ani sladkosti i hračky pro děti, keramika a nejrůznější vánoční vazby. Hlavním lákadlem ale byla nepochybně pravá domácí zabíjačka s prodejem a ochutnávkou produktů zdarma.

Připravena byla také soutěž žáků základních škol o nejhezčí ozdobený vánoční strom a vánoční svícen.
Čtyři družstva ze ZŠ Teplická, ZŠ Masarykova, ZŠ Maršov a ZŠ při Bohosudovském gymnáziu nejprve proměnila válce ze slámy v usměvavé paňáky a potom se zmrzlýma rukama pustila do zdobení. O tom, kdo vyhraje, rozhodli nakonec potleskem diváci. Vítězem vyhlásil starosta Milan Puchar ZŠ Teplická, hezké dárky ale měli pořadatelé připraveny pro všechny soutěžící.

VÁNOČNÍ STROMY NA TEPLICKU, KTERÝ JE NEJHEZČÍ? HLASUJTE ZDE

„Děti se mohou projet na koních, prohlédnout si zdejší lamu a vyzkoušet si také jízdu na traktoru“, popsal další program určený nejmladším návštěvníkům starosta Milan Puchar, který pospíchal smýt si slušivou masku klauna a hlavně se zahřát.

Hlavní vánoční trhy na Mariánském náměstí, na které pozval všechny zájemce, se budou v Krupce konat tuto neděli, kdy ve 14 hodin vyjde průvod masek a po něm předvede své vánoční divadelní představení divadlo Bodlo v parku před radnicí. (ot)

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.