Převládalo v ní zklamání fanoušků dlouhodobým cynismem všech, kteří se v nejpopulárnějším sportu profesionálně angažují. V domácím fotbale jsou podle nich zkorumpovaní všichni, včetně masérů a sportovních novinářů.V souvislosti se sázkami na zmanipulované zápasy bylo ve středu obviněno dvanáct fotbalistů z různých soutěží. Analýzu příspěvků na sociálních sítích a v diskusích pod články na zpravodajských webech pro ČTK zpracovala společnost Yeseter Now pod značkou MemePower.

Fotbalovou asociaci ČR diskutující s odkazem na minulé korupční skandály často označovali například jako „kaprsvaz". Většina se shodla v názoru na nutnost okamžitého odstoupení jejích vrcholných funkcionářů.

Případu se věnujeme v novinách i na webu Deníku.
Sledujte s námi

Zhruba pětina diskutujících je nedůvěřivá k tomu, že se něco vyšetří. Jedenáct procent pak sdílí přesvědčení, že tuzemský fotbal je značně „cinklý" už od soutěží žáků a to, co nyní propuklo, je pouze vrcholkem ledovce.

Objevily se i konspirační teorie. Podle nich jde pouze o zastírací manévr sloužící k tomu, aby protikorupční policii zaměstnála sportovní kauza a nezbyl jí čas na závažnější korupční případy z politické sféry.

Další lidé se na webech zamýšlejí nad tím, co vlastně ještě v této zemi není napadeno korupcí. Nastolují také otázku, zda je nutné, aby stát dotoval domácí ligové soutěže.

ČTK

-----------------------------------------------------------------

Čtěte také zde:

Aféra: V policejní síti uvízlo 9 fotbalistů ze severu Čech

Hrdlička: Jedná se o pochybení jednotlivců. Klub za to nemůže!