Jak už jsme vás informovali ZDE, ve čtvrtek před 14. hodinou došlo v areálu firmy na likvidaci autovraků a sběrny v Řetenicích k explozi plynové lahve. Podle dosavadního prověřování dva zaměstnanci odstraňovali pomocí hydraulických nůžek ventily z lahví s kyslíkem a acetylenem, přičemž došlo k výbuchu a následnému požáru v areálu.

Jeden z pracovníků utrpěl popáleniny, se kterými byl vrtulníkem transportován na traumacentrum do pražské nemocnice. Neměl by být v ohrožení života.

Další člověk, který se nacházel v blízkosti místa výbuchu, má problémy se sluchem. V důsledku tlakové vlny vzniklé při explozi došlo také k rozbití oken v okolních nemovitostech, včetně nedaleké základní školy.

Střepy v jedné z budov měly lehce zranit ženu, která byla uvnitř, došlo také k poškození několika vozidel v areálu sběrny a její blízkosti.

"Bližší okolnosti výbuchu, výše způsobené škody a míra zavinění konkrétních osob budou předmětem dalšího prověřování," uvedl Daniel Vítek, mluvčí teplické policie.

Tlaková vlna po čtvrteční explozi poničila školu, která s areálem sběrny aut prakticky sousedí. "Zasáhlo to okna, třiatřicet jich máme poničených. Štěstí bylo, že na hřišti nebyli naši žáci z družiny," uvedla ředitelka školy Mgr. Bc. Milena Hodková. Poničen byl podle ní prakticky každý pavilon v areálu školy. Tlaková vlna svalila na zem fotografa a učitelku, kteří v tu dobu zůstali po fotografování žáků na zahradě školy. Děti už naštěstí odešly. Vedení školy v této souvislosti poukazuje na to, jak něco tak nebezpečného může být v sousedství školy, kde jsou stovky dětí.