Na školách se v rámci teplického okresu pracovalo ale také během července a srpna. Zrovna tak se během prázdnin připravovala nová hřiště pro děti. Sondovali jsme tedy na magistrátu, co se nového během prázdnin narodilo.
Zcela nové oplocené hřiště vyrostlo během prázdnin u školy na Metelkově náměstí. Vybaveno je houpačkami, skluzavkou a prolézačkou. Určeno je především pro děti od 6 let.

„Je to už čtyřiadvacáté hřiště v našem městě, které bylo buď nově vybudováno nebo vybaveno moderními a bezpečnými herními prvky,“ uvedl primátor města Jaroslav Kubera.

Během září město zprovozní také hřiště v ulici Kosmonautů na Šanově, určené především pro předškoláky a mladší žáky. Starším dětem a teenagerům, ale i sportovcům z řad dospělých, zde bude sloužit oplocené hřiště na míčové hry s brankami na fotbal a koši na basketbal.
Hřiště na Písečném vrchu dostane, kromě nového oplocení, dětmi oblíbenou lanovku. V tomto roce byla ještě oplocena dětská hřiště v ulici Vančurova a na Luně v Trnovanech.

Prázdniny končí školákům, končí tedy také doba, kdy se dalo něco udělat na školách bez „žákovského“ pohybu na chodbách. Jako každý rok se dle požadavků jednotlivých škol v Teplicích malovalo a to v celkové výši milion korun.
V rámci oprav dle požadavků jednotlivých zařízení se také uskutečnily další naplánované investiční akce: „Když to shrnu, tak nejvíce se vyměnila okna a dveře, provedla se rekonstrukce rozvodů elektriky a výměna PVC na chodbách,“ informovala Z. Popelková z oddělení majetku města.
Nová okna byla například instalována v tělocvičně u ZŠ U Nových lázní v Teplicích. Nová okna mají také ve školní jídelně v ZŠ Buzulucká. Na základě požadavku hygieniků se více nasvítily tabule ve škole Na Stínadlech.
Přestavba školní jídelny a vestibulu jistě příjemně překvapí žáky Základní školy Bílá cesta. O této akci jsme v Deníku už psali minulý týden.