„Původně bylo na tomto místě nevzhledné dětské hřiště, herní prvky byly už od větších dětí dost poničené a zbytek byl zarostlý. Už před třemi lety jsme proto začali uvažovat o tom, vytvořit tu sportovní plochu. Dvakrát jsme s žádostí o grant neuspěli, do třetice jsme se zkusili obrátit o pomoc na kraj a vyšlo to,“ svěřil se košťanský starosta František Voháňka.

Nové hřiště na fotbal, nohejbal, volejbal a basket budou zdarma využívat nejen sportovní družstva, ale i děti a veřejnost. „Chceme najmout správce, který se bude starat současně o hřiště i o nově opravenou tělocvičnu. Pokud to tu nebude žádný vandal ničit, není problém, aby tu sportoval každý, kdo bude mít zájem,“ dodal starosta Voháňka.

Zbývá ještě postavit malý obslužný domek, do něhož se budou uklízet branky a další sportovní náčiní. To, že je na hřišti v den otevření jen jedna branka vrtalo nejvíc hlavou místním klukům. Nebáli se a přišli se starosty zeptat, jestli tu budou mít i druhou a taky jestli si můžou vyzkoušet, jak se jim tu bude hrát fotbal. Náměstka hejtmana Patra Fialu, který se postavil do brány, ovšem příliš nešetřili. Nutno dodat, že chytil.

O dětské hřiště pro nejmenší děti ale ve Střelné nepřijdou. Příští rok se od náletových dřevin vyčistí plocha u tělocvičny a hřiště, na které se vrátí opravené herní prvky, bude zase sloužit nejmenším dětem, kterých, jak se starosta pochlubil, přibývá. V plánu jsou i další investice, jako je např. kulturní dům.(ot)