Minulý týden, kdy Duchcovem prošlo asi 50 příznivců nacionalistického uskupení Čeští lvi, tu na pořádek dohlíželo kolem 350 policistů, připravený byl i vrtulník. Jak tomu bude v sobotu, zatím policie nechce říct. "Počet policistů, kteří se budou na opatření podílet, jejich výstroj a výzbroj a další nasazená technika odpovídá informacím, které máme v tuto chvíli k dispozici. Konkrétní čísla nebudeme zatím z taktických důvodů sdělovat, v ulicích samozřejmě bude zvýšený počet policistů a připravena bude i pořádková jednotka," uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.
Město se do bezpečnostních příprav na sobotní pochod zapojí odklizením popelnic z trasy pochodu, vyzve také občany, aby si odtud raději přeparkovali svá auta. "To, že to nyní svolává DSSS, mě sice nenaplňuje nadšením, ale jsou to duchcovští lidé a tvrdí, že si zajistí klidný průběh a že nechtějí mít nic společného s extremisty," komentovala chystané shromáždění starostka Duchcova Jitka Bártová.Sobota 17.8. pohledem fotografa Z. Traxlera

Pokojnou demonstraci na podporu místní romské komunity a zlepšení sousedských vztahů v Duchcově v sobotu stejně jako minulý týden uspořádá občanské sdružení Konexe. Na křižovatce ulic Nádražní a Bratří Čapků vznikne pódium, plánuje se tu veřejná diskuse.

Z internetových stránek extremistických organizací a ze sociálních sítí vyplývá, že by se další protiromská shromáždění mohla konat i na dalších místech kraje, například v Děčíně, Ústí nad Labem či Varnsdorfu. "Oficiálně máme hlášené jedno shromáždění v Duchcově. Situaci ale monitorujeme, i to že se na sociálních sítích objevují informace o dalších shromážděních. V případě, že k nějakému dojde a bude probíhat pokojně, policie nebude zasahovat. Pokud dojde k narušení veřejného pořádku, jsme připraveni zasáhnout. Budeme jednat operativně," reagovala severočeská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.(čtk)