„Sezonu jsme zahájili v sobotu. Nějací lidé většinou rodiče s dětmi si už k nám cestu našli. Předpokládám, že více plavců přijde až začnou dětem velké letní prázdniny," řekl správce městského koupaliště v Dubí Petr Let.

V Dubí zůstaly ceny stejné jako v loni. Nová je brána u vstupu a chodník k ní, který je ze zámkové dlažby.

Hojně lidmi vyhledávaná je Barbora. Teto nádrž vznikla zatopením bývalého povrchového dolu a díky své hloubce, která dosahuje v nejhlubším místě až 60 metrů, má samočistící schopnosti. Díky tomu je voda stále čistá a bez sinic. Výraznější novinky letos na Barboře nehledejte. Ceny jsou stejné a to platí jak pro vstupenky tak parkování.

„V období od 1. května do 30. září je zakázán vstup do prostor hlavní pláže se psy a jinými zvířaty. Tento zákaz je vydán na základě nařízení místního obecního úřadu z hygienických a bezpečnostních důvodů," informoval správce areálu na Barboře Milan Vančo.

Bílina

Zastupitelstvo města Bíliny a Rada města schválily uvolnění mimořádných prostředků na opravu filtrace vody na koupališti na Kyselce. V současné době probíhá nahrazení 3 ks kovových filtrů, jejichž stáří bylo více jak 8 let a byly silně narušeny korozí, novými sklolaminátovými filtry, s vyšším filtračním výkonem.

„S dostatečnou rezervou tak budou i při plné návštěvnosti koupaliště dodrženy všechny hygienické limity pro kvalitu vody. Nové napojení filtrů by mělo být dokončeno nejpozději 21. června, předání díla je stanoveno na 26. června 2013," říká jednatel RSZ Bílina Petr Bouda.Dubské hrátky 2013

Dne 26. června proběhnou na koupališti na Kyselce odložené oslavy Dne dětí, otevření koupaliště pro veřejnost je stanoveno na 29. června 2013. „Mrzí nás posunutí termínu otevření koupaliště na konec měsíce června, ale vzhledem k situaci a poměrně složité logistice opravy (dodání filtrů ze Španělska) se toto jeví jako nejlepší možné řešení s prioritou bezproblémového provozu v době letních prázdnin," doplnil Bouda.

Současně s novou filtrací vody proběhnou sanace a opravy trhlin ve stěnách bazénu za použití speciálních technologií. Na rok 2014 je plánována kompletní oprava bazénové vany, včetně nového ochranného nátěru. Tato oprava již v žádném případě neovlivní termín zahájení provozu koupaliště a vše bude záviset pouze od počasí. Ceník zůstává stejný jako v minulém roce..

OSEK A DUCHCOV

Montáží dětské skluzavky a prolézačky začaly už na jaře práce na zahájení provozu oseckého koupaliště. „Koncem dubna musíme každoročně koupaliště vypustit, vyčistit, potom doplnit koše a lavičky, posekat trávu, přivézt chatku pro obsluhu koupaliště. Pak už mohou pokud to počasí dovolí přijít první návštěvníci", popsal jak to funguje v Oseku jednatel společnosti SMO, s.r.o. Vojtěch Mašek.

„Rozhodli jsme se doplnit dvě stávající pružinové houpačky ještě jedním herním prvkem pro děti, v loňském roce bylo koupaliště jedním z nejoblíbenějších míst maminek s malými dětmi. Celoroční náramky pro vstup občanů našeho města na koupaliště jsou v prodeji na městském úřadě, cena zůstává stejná jako v minulých letech, dvacet korun na sezónu," doplnila informace starostka města Lenka Říhová.

Areál městského koupaliště v Duchcově prochází rekonstrukcí. Stará správní budova šla k zemi a staví se nová. Bude v ní pokladna, zázemí pro plavčíky, ošetřovna, bufet a WC. Návštěvníci koupaliště budou moci využívat i novou převlékárnu.

„Momentálně se dělají terénní úpravy, probíhají údržbové práce na bazénu. V areálu chceme udělat i kurt na beach volejbal," řekl jednatel Technických služeb Duchcov Vladimír Šimek. Technické služby patří městu. Dříve Duchcov koupaliště pronajímal, teď ho bude zase po letech provozovat sám.

Termín otevření koupaliště není jasný.

Start stavebních i údržbových prací ovlivnila dlouhá zima a deštivé jaro. Areál se podle našich informací otevře asi v srpnu. (kos, ot)

OTEVÍRACÍ DOBA, CENY …

Koupaliště na Kyselce v Bílině

0Ceník zůstává stejný jako v minulém roce. Dospělí zaplatí 60 Kč, děti od 2 do 15 let, řádně do 26 let, důchodci 40 Kč. Více informací k ceníku na www.sportbilina.cz.

0Dne 26. června proběhnou na koupališti na Kyselce odložené oslavy Dne dětí, otevření koupaliště pro veřejnost je stanoveno na 29. června 2013

Městké koupaliště Dubí

0CENY: děti do 15 let zaplatí na celý den deset korun a dospělí 35 korun. Otevřeno od 15.6., denně 9-19 hodin.

Městské koupaliště Duchcov

050 metrový bazén s kvalitní vodou a brouzdalištěm. Vstup: dospělí 40 a děti 20 Kč. Otevřeno: asi od 1.8. (momentálně se v areálu staví viz článek vedle)

Barbora u Jeníkova

0Ceny: Dospělí 40 Kč, děti 20 Kč, důchodci 30 Kč. Parkovné na celý den 40 Kč, držitelé platného průkazu ZTP/P mají parkování ZDARMA. OTVÍRACÍ DOBA: od 8:00 do 19:00 hodin. Sezona už začala.

Osek

0Permanentní vstupenka pro Osecké přijde na 20 Kč (na rok), ostatní na den 30 50 Kč. Otevřeno od 1.6.