„Zásah byl náročný kvůli zakouřené chodbě i velkému počtu lidí,“ připomíná velitel zásahu Michal Nejedlý z ústeckého hasičského sboru.

Jak vypadalo místo po vašem příjezdu?
Situace byla taková, že jsme přesně nevěděli, kolik lidí se v domě nachází, protože chodba byla hodně zakouřená. Nemohli jsme použít výškovou techniku, což nám ztěžovalo zásah. V místě totiž vedou troleje MHD a hrozilo nebezpečí zásahu elektrickým proudem. Zásah tak musel probíhat vnitřkem budovy zakouřenou částí.

Co se dělo, když se hasiči dostali dovnitř?
V bytě hořel nábytek jako postel a skříňky. V místnosti hasiči objevili velké množství osob včetně dětí. Prvotní bylo dostat všechny ven. U čtyř dětí museli hasiči provést resuscitaci, protože byly ohrožené na životě. Naštěstí se je podařilo oživit. Velký podíl na jejich záchraně měla právě končící směna hasičů.

Kde se děti nacházely?
Děti se skrývaly v prostorách nad místností, kde byly další dvě místnůstky, které fungovaly na spaní. Právě odtud je hasiči brali do rukou a odnášeli. Podíl kouře byl vysoký, celkově se ho nadýchalo šest lidí, kromě dětí i dva dospělí. Co se týká příčiny požáru, ta je v šetření hasičů i policie.

Údajně měli být někteří lidé i na střeše domu. Jak jste je odtamtud dostávali?
Přes naše operační středisko jsme si vyžádali vypnutí trolejového vedení a příjezd výškové techniky z Teplic. Ta stála podél domu a hasiči dotyčné sundávali. Na střeše stálo asi pět lidí.

Byl to náročný zásah?
Ano, a to zejména kvůli velkému počtu lidí a rozsahu zakouření.