Program byl bohatý. O hudební část se v prostoru altánu u Zahradního domu postarali například Pavel Petran s kapelou nebo téměř sedmdesátiletá anglická hudební legenda Phil Shoenfelt. Právě hudební část je v cyklu „Paříží“ v lázeňských Teplicích dominantní. Podle Antonína Moravce, který Malou a Velkou Paříž přes léto pořádá, pouliční hudba do měst patří. „Města by měla umělcům vycházet vstříc. Záleží ale na kvalitě muzikantů. Kdyby mi někdo hrál pod oknem dokolečka čtyři písničky a ještě blbě, asi bych ho polil kýblem vody,“ míní pořadatel. Jak se mu to letos povedlo? Co bylo nejlepší? A samozřejmě bohatá fotogalerie, ve které se návštěvníci mohou najít. Dále v článku.

Velká Malá Paříž je specifická. V rámci celého hudebního cyklu „Paříží“ se koná jednou do roka. Vždy kolem výročí památného setkání Beethovena a Goetheho s císařovnou a jejím doprovodem (19. července 1812, v Teplicích toto setkání připomíná památník v Zámecké zahradě). Je největší z cyklu nedělních společensko - kulturních akcí Malá Paříž, kterými Moravec obohacuje lázeňské Teplice už 12. letní sezónu. „Oživujeme tím celou Zámeckou zahradu, lidé mají důvod pro procházku kolem rybníka jako v dobách největší teplické slávy,“ řekl pořadatel.

Jeho slova potvrdil v neděli odpoledne Roman Foleček, který s rodinou strávil hodinu u altánku v zadní části rybníku. „Syn tam bubnoval a nemohli jsme ho od toho odtrhnout. Bylo to příjemné. Ten pán, co to tam vedl, vyprávěl a pomáhal dětem. Bylo to super,“ vylíčil návštěvník. Tím pánem byl hudebník Tokhi, který se narodil v Teplicích. Nyní žije v Praze, ale do rodného města na sever Čech se vždy se svými projekty rád vrací. Právě v Zámecké zahradě v začátcích své kariéry probubnoval s kamarády řadu letních večerů.

Plno bylo při Velké Malé Paříži na hřišti U Opiček, hloučky dětí se ale tvořily také třeba kousek od památníku setkání Beethovena a Goetheho. Zasportovat si sem přišla rodina Rácových. „Spíše naše děti. My s manželkou jen přihlížíme. Kluky to hodně baví, už si to všechno vyzkoušeli,“ říkal tatínek, zatímco jeho dvě děti pod dozorem instruktorů střílely z luků šípy na terče.

Trocha stížností se snesla od návštěvníků na občerstvení. Očekávali více stánků. „Takto jsou u jednoho stánku s klobásou velké fronty. Další vedle na pivo. Při takovém množství lidí toho tady mohlo být více,“ smutnil pán, který přijel do Zámecké zahrady na kole z nedalekého Dubí.