Jak ale starosta města Petr Pípal vysvětlil, po povodních se udělalo několik nápravných a preventicních opatření. Ta by měla v případě povodňového nebezpečí předejít nepříjemné situaci v nedávné minulosti. „Došlo ke kompletní rekonstrukci toku Bystřice od hřebenu až po celé město. Bylo prohloubeno koryto“ říká starosta s tím, že nad městem jsou ještě retenční nádrže, které by měly zachytit první velký příval vody a různého „nepořádku“. Dodává, že kdyby ale přišla nějaká opravdu velká voda, nedá se jí ubránit ani sebelepšími opatřeními.

V současnosti prý mohou být lidé klidní. Hladina bystřice je sice zvýšená, ale pravidelně se kontroluje a nebezpečí nehrozí. Na žádné hrozící problémy prý neupozorňovali město ani meteorologové.

Vzpomínky na rok 2002 jsou hrozivé

Katastrofální záplavy z posledních let, které v roce 2002 zasáhly více jak třetinu území České republiky, se nevyhnuly ani tehdy teplickému okresu. Vzpomínky nejsou příjemné. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout povodně v roce 2002 tak, jak je zachytil náš fotograf.