„Věříme, že zásah bude úspěšný a nikomu se při něm nic nestane," řekli včera zástupci  severočeských hasičů Teplickému deníku exkluzivně na místě. Deník o tomto tajném zásahu informuje dnes jako jediný. Na tvářích zasahujících záchranářů byla včera po celý den vidět nervozita.
A jaký je důvod k takovému neobvyklému zásahu?

Po zimě vyhladovělý tvor, o němž se šíří už dlouhý čas legendy, má zřejmě v posledních dnech na svědomí život několika psů a prý si troufá i na rybáře na loďkách. Teplická radnice chce předejít tomu, aby nedošlo k úrazům lidí, nebo ještě hůře  tragédii, až se do vody vrhnou plavci. „Už jsme proto dali k rybníku značku – Pozor na příšeru – aby si lidé uvědomili, jaké tam na ně číhá nebezpečí," prohlásil 1. dubna zástupce vedení rybářů.

V úplném bezpečí nejsou lidé podle rybářů ani na břehu. Ryba, nejspíš sumec, dorostla v průmyslové krajině gigantických roměrů. „Možná má tři čtyři metry na délku. O váze lze jenom spekulovat, ale odhadujeme ji na půl tuny," míní čelní představitel rybářského svazu na Teplicku. Do doby, než tvora hasiči uloví, si přeje zůstat v anonymitě, aby nebyl za blázna.

Autor: Olda Kachna