Tento turnaj, který jeden mezinárodní mistr nazval perlou mezi českými turnaji, je bezpochyby nejsilnější otevřený turnaj svého druhu v České republice. Vydobyl si pevné místo nejen mezi turnaji českými, ale i mezi turnaji světovými. Do Teplic se sjede skoro 200 šachistů z 24 zemí.

Samozřejmostí jsou v posledních letech početné skupiny z Dánska, Polska, Izraele, Ruska a Německa. Letos se k nim přidají hráči z tak vzdálených zemí, jako jsou Argentina, Austrálie, Kanada a dokonce Malajsie. Pořadatelé z ŠK Teplice přivítají 18 vynikajících světových velmistrů, kteří budou soupeřit o první cenu 50 000,-Kč. Jedničkou na startovní listině je devětadvacetiletý izraelský velmistr Maxim Rodshtein. Tento rodák z Leningradu je nám sympatický tím, že si vzal českou šachistku a žijí v Praze. Čeští velmistři jsou na startovní listině tři. Partie na prvních 18 šachovnicích budou opět přenášeny živě a mohou je sledovat šachisté po celém světě.

Turnaj se hraje zároveň i jako Krajský přebor Ústeckého krajského šachového svazu a vzejde z něj nejlepší šachista v kraji. Je pamatováno i na mládež, která bude soupeřit v různých věkových kategoriích. Poděkování patří Městu Teplice, Ústeckému kraji a mnoha dalším sponzorům, bez jejichž laskavé pomoci by nebylo možné takový turnaj uspořádat. www.tepliceopen.cz

Tak vypadal jeden z minulých turnajů:

Pavel Kirs.