Stávky se zúčastní 22 pedagogických pracovníků 2. stupně. Zaměstnanci ostatních teplických základních a mateřských škol se ke stávce nepřipojí.

Oslovili jsme všechny základní, střední a mateřské školy na Teplicku a chtěli jsme vědět, zda budou stávkovat a pokud ano, jak bude postaráno o děti.
Z deseti středních škol, které na naše otázky odpověděly, se žádná škola jako celek stávky nezúčastní, i když řada z nich stávku podporuje. „Stávky se ze školy zúčastní jeden pedagogický pracovník, symbolicky je podpora všech pracovníků. Škola v den stávky vyučuje, důvodem jsou probíhající závěrečné zkoušky,“ uvedl Jiří Dohnal, pověřený výkonem funkce ředitele na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Krupka. Ředitel Hotelové školy Teplice Jiří Nekuda zdůvodnil neúčast ve stávce tím, že podobné akce dle názoru školy problematiku financování školství nevyřeší. Do stávky se nazapojilo ani jedno z gymnázií. Jaroslava Turková z Gymnázia Dubí uvedla, že jako soukromá škola budou normálně učit a do stávky se nezapojí, nicméně ji podporují. Biskupské gymnázium zůstávalo do poslední chvíle nerozhodnuté.
Jindřich Růžička za SPŠ Teplice informoval, že škola z rozhodnutí těsné většiny stávkovat nebude pro nevhodný termín stávky, který nic neřeší a také z důvodu nejednotnosti kantorů.

„Stávky se bohužel nemůžeme zúčastnit z důvodu konání přijímacích zkoušek na katedru Fyzioterapie a Ergoterapie ÚZS UJEP Teplice ve dnech 9. – 10. června. V tyto dny máme ředitelské volno, které je zahrnuto v ročním plánu školy,“ napsala nám ředitelka VOŠZ a SŠZ Teplice Dana Šlechtová.
Joachim Švejnoha ze Střední školy technické AGC a.s. neúčast v pondělní stávce zdůvodnil tím, že škola je soukromý subjekt a zaměstnanci jsou členy jiného odborového svazu. Na škole navíc v té době ještě budou probíhat maturity, které se na státních školách konají dříve.

Čtrnáct základních škol z teplického okresu, které z oslovených 35 na náš dotaz odpověděly, se stávky nezúčastní. Základní škola Na Stínadlech myšlenku stávky sice podporuje, ale rozhodla se věnovat dětem a vyučovat podle rozvrhu. Také Základní škola při BGD se ke stávce nepřipojí.

Více informací se dočtete v sobotním teplickém deníku.....