Kromě ledové plochy bude mít stadion hlediště o kapacitě zhruba 700 osob, 13 šaten včetně těch pro veřejné bruslení a rozhodčí, 62 skříněk na odložení věcí a ubytovnu se sedmi pokoji pro 30 lidí. U areálu též přibudou nová parkovací místa. Město Teplice za stavbu zaplatí 230 milionů korun. 

„V lednu pojedeme v testovacím režimu a od února bychom chtěli už normálně fungovat,“ říká ředitel Sportovní haly Teplice Jan Kerner.    
 
Nový zimní stadion vzniká hned v těsném sousedství sportovní haly. Budou tyto dva objekty propojeny?
Ano. Z haly do zimáku a obráceně půjde projít na třech místech, konkrétně skrze velký a malý ochoz, a  ještě bude propojka dole u šaten.
 
Jaké jsou výhody a nevýhody takového spojení?
Ušetřilo se. Například se nemusel stavět výtah. Ten je totiž na hale a z ní se věci jednoduše převezou. Další velká úspora byla na inženýrských sítích. Využily se ty stávající, na které je napojena hala. Kdyby stál stadion někde jinde, tak se vše musí přivést. To by byly statisíce navíc.

Kdo všechno bude zimák využívat? Bude průchozí se sportovní halou? Co ještě zbývá dodělat? Více v rozhovoru s ředitelem Sportovní haly a nově budovaného stadionu Janem Kernerem v novém čísle oblíbeného týdeníku Směr, který vyjde v úterý jako bezplatná příloha Teplického deníku a od středy jej bude možné koupit samostatně v trafikách a obchodech.