Řidiči si stále musí dát pozor na dopravní značení. Změna přednosti v jízdě i nadále platí v Teplické ulici, která je v úseku od budovaného kruhového objezdu až po ulici Družby vedlejší, takže auta vyjíždějící z ulice Družby jsou na hlavní. „Na to, že musím dávat přednost, když jedu od Teplic na Bílinu, jsem si už zvykla. Dělalo mi to problémy jen chvíli,“ svěřila se řidička Jana z Duchcova. K žádné vážné dopravní nehodě v souvislosti s budovaným kruháčem zatím nedošlo.

Pro „zelené“ krajské autobusy částečné otevření kruháče nic zásadního neznamená. Odklon linek 486, 488, 491 a 803 na objízdnou trasu ulicemi Družby a Nerudova zůstává beze změny. Zastávky Duchcov, Teplická zůstávají pro oba směry přesunuty do zastávek MHD Duchcov, Družby. Zastávky Duchcov, Osecká zůstávají pro oba směry přesunuty do zastávek MHD Duchcov, Nerudova.

Linky 483 a 501 ve směru od Zabrušan k nemocnici pojedou po své pravidelné trase. Ve směru od nemocnice do Zabrušan budou odkloněny na objízdnou trasu ulicemi Nerudova, Družby a Teplická. Zastávka Duchcov, Osecká bude pro směr z Teplic přesunuta do zastávky Duchcov, Teplice.
Policie doporučuje sledovat a respektovat značení objízdných tras. Dopravu v místě hlídá i duchcovská městská policie. „V místě stavby a na objízdných trasách hlídáme dodržování zákazu státní a zastavení. Při řešení přestupku jsme nekompromisní a rozdáváme pokuty. Musíme zajistit stoprocentní průjezdnost,“ vysvětlil velitel strážníků Josef Hulín.

Zcela odkloněna mimo město je pak nákladní doprava. Nový objezd bude splňovat veškeré požadavky na průjezd všech typů vozů, tedy i kamionů a autobusů. Výstavba přijde na 15,6 milionu korun. Duchcov má připraveny tři miliony, zbytek uhradí Ústecký kraj. Práce mají skončit v listopadu. „Město se podílí na stavbě kruhového objezdu vybudováním veřejného osvětlení, chodníků a úpravou středového kruhu,“ nechal se slyšet starosta Šimbera. Cílem stavby je zpřehlednit situaci a zajistit větší bezpečnost řidičů i chodců. Denně tímto dopravním uzlem projede 17 500 aut.

Kruháč v Duchcově je částečně otevřený.