Pokud se ještě rozmýšlíte, jak aktivně prožít sobotní odpoledne, a navíc potěšit děti, pak určitě neváhejte vyšlápnout na Doubravku. Parta nadšenců zde připravila akci Z pohádky do pohádky. Děti budou plnit úkoly a potkávat řadu pohádkových bytostí. Po setmění se pohádková říše promění ve strašidelný hrad, a odstartuje zábava pro dospělé. Vloni tuto akci na Doubravce navšívily stovky lidí. A líbilo se. (start mají naplánován ve 12.00).

S dětmi můžete také na teplický zámek, kde mají připravené pohádky v rámci festivalu Divadlo na zámku.
V sobotu dopoledne od deseti Cirkusová pohádka, v neděli ve stejný čas pohádka O Holiči a barvíři. Jinak je na zámku samozřejmě divadelní program pro dospělé. Přesné začátky představení jednotlivých divadel najdete na stránkách DK Teplice.

Kdo má rád silové soutěže, může se podívat do Bžan, kde bude sobota od 11 hodin patřit Skotsko siláckým hrám. A to na místním hřišti. Těšit se můžete třeba na hod kládou, kamenem a nebo bochníkem chleba. Bude také překážkový během v holínkách nebo řezání kulatiny kaprem.
V Modlanech mají v sobotu od 15 hodin naplánovou soutěž o pivního borce. Na odvážlivce čeká v místním areálu Baníku Modlany pět soutěžních disciplín.

V neděli můžete v Lázeňské uličce navštívit akci Konzert Café Teplice 2016, což bude připomenutí Beethovena. Součástí akce v dobové kavárně budou také kostýmované prohlídky lázní.
Ještě do neděle můžete navštívit výstavu loutek Václava Krčála a Marcely Krčálové.