V Hrobu projde sluncem rozpáleným městem průvod v rámci tamních slavností. A třeba ve Rtyni se slavnosti obce konají na slunečními paprsky atakovaném fotbalovém hřišti. Na „hudební houby“ si můžete dojít do Proboštova, kde je Vochomůrka Fest. A začátek prázdnin mohou oslavit děti v Proseticích, kde program připravili místní Přátelé starých tradic.

Ať už se vydáte o víkendu na Teplicku kamkoli, dbejte na pitný režim a snažte se nebýt celý den na sluníčku. Jinak podle lékařů ohrožujete své zdraví. „Teplem se roztahují cévy a dochází ke snížení krevního tlaku. Pokud navíc nepřijímáme dostatek tekutin, naše krev se stává více koncentrovanou. To vše vyvolává pocit slabosti,“ vysvětlila lékařka Mária Oškerová.

Pořadatelé akcí mají pro své návštěvníky připraveno dostatek občerstvení. Hned několik takových stánků bude při slavnostech v Hrobu. „Pitiva bude dost. Stejně tak hudby a zábavy. Stačí se nebát vkročit jednou nohou do Hrobu,“ láká Petr Stolař, který se podílí na programu.

Zahájit letní prázdniny zábavnou formou mohou děti v Proseticích. Zdejší Přátelé starých tradic pro ně připravili sobotní odpoledne plné her a soutěží.

Letní kino v Duchcově na koupališti
Hity pod hvězdnou oblohou. Letní kina vplula do sezony, promítají i na Teplicku

Podle Františka Šusty, jednoho z pořadatelů, bude slavnost spojená s kácením májky a pro toho, kdo nejpřesněji určí, kam kmen padne, je připravena sladká odměna. Akce v Proseticích na louce u Myší díry začíná ve 14 hodin.

Do Proboštova můžete na Vochomůrka Fest. Přehlídka country a folkové muziky je poctou předloni zesnulému Františku Vochomůrkovi, dlouholetému občanu Proboštova, který byl velkým trampem a ctitelem „kotlíkářské“ hudby. Hlavní hvězdou akce bude Michal Tučný Revival, který zahraje na závěr festivalu. Do Proboštova bude jezdit z Teplic vláček Humboldt, a to po trase Teplice hlavní nádraží – Luna – náměstí Proboštov.

Ochutnávka guláše

Celkem 17 družstev se přijede v sobotu zapotit k ohništím v areálu stadionu v Modlanech. Právě tolik jich čítá seznam účastníků Guláš párty, která se v obci bude konat už pojedenácté. Pořadatelé ze sdružení Přátelé Modlanska lákají na ochutnávku a také doprovodnou zábavu. Programem provede moderátor Karel Schön. „Guláš párty patří k našim tradičním akcím. Když jsme začínali, byla to taková rodinná akce. Postupně jsme dokupovali kotlíky a dnes je z toho megakuchyně pod širým nebem,“ komentoval už v předešlých ročnících Petr Hubený z organizačního týmu. Loni zavoněl třeba myslivecký guláš, dobře si vedli také v havajské sekci a z kotlíku voněla i tradice z buřtíků a brambor. Letošní speciality můžete v Modlanech ochutnat po 15. hodině.

Od 13 hodin a se vstupem zdarma se konají v sobotu Rtyňské slavnosti. V programu je třeba vystoupení skupin Natural, F.R.O.M., zazpívá Doctor Victor či Karel Kahovec. V zadní části areálu budou mít stanoviště historická vojenská auta. Večer bude ohňostroj.

Ilustrační snímek. Dětský tábor.
Táborový boom. O dětské letní tábory je na Teplicku velký zájem