Počty nemocných se v kraji oproti minulému týdnu zvýšily o šest procent. Zdaleka však nedosahují hranice epidemie. Podle krajského hygienika Josefa Trmala je zvýšený počet nemocných na Teplicku, Děčínsku a Lounsku. „Nejde o dramatická čísla. Situace je klidná. Ve školách v kraji postupně začínají jarní prázdniny. To se většinou pozitivně promítne do statistik onemocnění respiračními viry," řekl krajský hygienik Trmal.

Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let a staršími lidmi nad šedesát. „Chřipku způsobuje virus chřipky; virózu, přesněji virové onemocnění dýchacích cest, způsobuje mnoho virů. Všeobecně lze říci, že u viróz je spíše zvýšená teplota, bývá rýma, kašel, mírná únava a zpravidla krátká rekonvalescence. Pro chřipku jsou naopak typické vysoké, náhle vzniklé horečky, bolesti svalů a kloubů, suchý dráždivý kašel a obrovská únava, rekonvalescence může trvat i několik týdnů. Ale tyto údaje platí spíše statisticky a nelze podle nich spolehlivě rozeznat chřipku od běžné virózy," uvedl lékař Jan Horník. Chřipka a nachlazení jsou nejčastějším onemocněním, se kterým bojujeme, a to zejména v zimním období, kdy je naše obranyschopnost vystavena nadměrné zátěži.
Pokud nechcete, aby vás nemoc skolila, zařaďte do svého jídelníčku dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Tělo potřebuje dostatek vitamínu C a ostatních stopových prvků, aby se mohlo infekcím bránit. Důležitý je také pravidelný pitný režim. ⋌(kos, red)