Ukázky práce podkováře, jízdy na koních, zvířata ve výběhu, a hlavně soutěže pro děti… to vše připravuje v rámci akce Vítání jara Minifarma v Úpořinách. Zapište si do kalendáře nedělní odpoledne, od 14 do 17 hodin.

Protože se to lidem i organizátorům vloni zalíbilo a také protože byla poměrně hojná účast, bude po loňském zkušebním prvním ročníku letos repete, v pořadí tedy druhý ročník.

Součátí bude také ukázka z tradičních rituálů vítání jara, jako je například vynášení a spálení Morany. A když už bude táborák, je rovněž přichystáno opékání špekáčků.

Hlavní roli celého odpoledne ale budou mít soutěže pro děti. Střelnice, kuličky, hledání vajíček, házení podkovou na cíl, jízda zručnosti s kolečkem, a také jízda na koníkovi. To vše mají pořadatelé v plánu.

Dospěláci mají vstup na akci zdarma, za děti se zaplatí poplatek 60 korun. Podívejte se na fotografiích, které jsme tam vloni pořídili, jak to v Úpořinách na statku vypadalo. Alespoň budete mít představu, jak krásně a aktivně lze prožít jedno jarní nedělní odpoledne.