Na Milešovce foukalo až 170 kilometrů za hodinu. Ve městech a obcích v teplickém okrese to ale nebylo nikterak menší. Hasiči měli celou noc plné ruce práce. „V okresu Teplice zasahovaly jednotky na 25 místech kvůli spadlým stromům, převážně na silnice a 17 dalším událostem způsobených větrem,“ vypočetl z celkového přehledu výjezdů hasičů za Ústecký kraj mluvčí Lukáš Marvan.

Z ohlášených událostí vybíráme: V Kladrubech vítr utrhl ze střechy sirénu. V Žalanech vítr vzal kus střechy rodinného domu. Střechu domu utrhl vítr také v Trnovanech. V Bystřanské ulici v Teplicích spadl strom na projíždějící auto, nikdo nebyl zraněn. V Bohosudovské ulici v Teplicích spadla část střechy na elektrické vedení. Událostí bylo mnohem více.

I takto může dopadnout zásah hasičů při větrné smršti, která zasáhla celou ČR. Původně to měl být banální zásah odstranění jednoho stromu přes silnici. Naštěstí to nepadlo na zasahující dubské hasiče.

I takto může dopadnout zásah hasičů při větrné smršti, která v neděli zasáhla celou ČR.

V Zámecké zahradě leželo v pondělí ráno několik vyvrácených stromů. Pracovníci Marius Pedersen hned od rána pracovali v Šanovském parku, kde vítr rovněž vyvrátil statný kmen stromu. Hasiči se snažili sundat vlající plechy na kostele sv. Alžběty v teplické části Šanov I.

„Kolem třetí v noci dispečink ČEZ Distribuce evidoval více než 420 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. Bez elektřiny bylo na 350 tisíc odběrných míst,“ uvedla mluvčí energetiků Soňa Holingerová. „Děláme vše pro to, abychom opravili co nejvíce poruch, bohužel situace v terénu a orkán v plné síle nám to nedovoluje,“ dodala ještě během noci.

„V terénu máme stovky pracovníků poruchových čet, povolali jsme subdodavatelské firmy. Navýšené počty pracovníků jsou jak na call centru, tak i dispečinku,“ uvedla mluvčí Holingerová.

Pro nahlášení poruch lze použít bezplatnou distribuční linku 800 850 860. Informace o poruchách i předpokládanému času obnovení naleznete také na www.cezdistribuce.cz a využít můžete také nový web www.bezstavy.cz.