Zdeněk Matouš coby starosta si dovede živě představit, kde by takovýto objekt mohl stát. „Máme tu dvě lokality. Jednak v prostoru po sovětské armádě pod gymnáziem a nebo na Hamrech, směrem k již fungujícímu letnímu stadionu," ukazoval Deníku na mapě představitel Krupky.

K hokeji má blízko, protože působil v dozorčí radě HC Chemopetrol Litvínov.

Nový stadionek s krytým ledem by v Krupce uvítal. Ostatně hokej se v tomto městě dříve už hrával. Dokáže si představit, že by hala mohla sloužit také z části pro hobby týmy, které si chtějí zahrát na dvě brány.

Pořizovací investice v hodnotě padesát milionů korun by šla na bedra hokejového svazu, který má příslib od státu na spolufinancování. Provozní náklady by pak už byly v režii města. „Vychází to na tři a půl milionu. Z toho tak dva miliony bychom hradili z rozpočtu, zbytek by byl z pronájmů," podotýká Matouš.

Svaz má připraveny dva projekty. Jeden z nich je právě určen pro Krupku. Starosta ale také zároveň říká, pokud bude nová zimní hala v Teplicích, pak ta v Krupce není reálná.

Prostor pro diskuzi tu ale stále je. Město zároveň počítá s rekonstrukcí části stávajícího letního stadionu, pokud se podaří sáhnout na dotace. Měly by zde vzniknout i ubytovací kapacity.

Co se týče zimního stadionu v Krupce, je otázka stále otevřená.

Jak říká Zdeněk Matouš: „Je obecně známo, že zimní stadiony jsou nejvíce využívaná sportoviště vůbec, v průměru až dvanáct hodin denně."

Studie nízkonákladových hal jsou ve dvojím provedení. S tribunou a bez.

Počítá se také se zázemím pro restauraci či bufet. Vymezena je část pro šest kabin a další potřebné zázemí, včetně garáží pro rolbu pro úpravu ledu.

V případě technologie chlazení v trubkách pod ledem je možné využít přímé (čpavek) či nepřímé chlazení (freon), podle umístění haly.