Mažoretky z DDM Duchcov v slušivé žlutobílé předvedou své první vystoupení a pak už se za ně řadí Pichlovanka, masky a také diváci, kteří se přišli jen dívat a bavit se. Dlouhý průvod se vydává pod slalomový svah.

„Jezdíme sem z Teplic každý rok, děti se na to vždycky moc těší,“ svěřila se Jana Hájková.

Na ploše pokryté ledem předvedou mažoretky, že i v bílých cvičkách zvládají svá vystoupení bravurně a poté už nastává čas masek. Při korzování v čele s Krušnohorem, vládcem Krušných hor, si mají diváci i hodnotící porota možnost prohlédnout jednotlivé masky. K vidění je tygřík, zajíčci, princezna, čaroděj i Křemílek a Vochomůrka v malém i velkém provedení. Automat na cigarety si vede za ruku poskakující kočičku, která si musí držet ocásek, aby si ho nepřišlápla. Pozornost budí čert s bábou na zádech, dvě Marťanky i pamětník války Severu proti Jihu, v doprovodu s dámou s paraplíčkem. Nechybí ani chodící zelenina, pan doktor a také farář, na kterého jeho přátelé vesele pokřikují, že by neměl kázat vodu a pít víno.

Vybrat nejhezčí masky nebylo snadné a vítězi byli stejně všichni, kdo se do Mikulova přišli a v řadě případů také přijeli bavit.

„Jsem spokojený, přišlo dost lidí. Pro děti máme v penzionu Mikuláš letos poprvé připravenou diskotéku a soutěže, dostanou hranolky, zmrzlinu a zákusky, takže věřím, že se jim to bude líbit,“ řekl nám starosta Mikulova Ota Stehno. Sám si masku Shreka schovával až na večerní zábavu, aby nechodil se zelenou hlavou celý den. Na masopustní zábavu v penzionu Mikuláš bylo beznadějně vyprodáno. „V ceně vstupného 60 Kč je zabíjačková polévka a guláš. Na vepřové hody jsou připravené dobroty ze dvou vepřů,“ prozradil ještě starosta Ota Stehno, než jsme s přáním dobré zábavy všem opustili Mikulov.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.