Už v minulosti teplická policie řešila případ, kdy na žlutomodrou vlajku někdo namaloval "zetko". V březnu někdo přes dvacetimetrovou ukrajinskou vlajku namalovanou barvou na protihlukové zdi vytvořil bílou barvou symbol písmene "Z" o velikosti 5,3 x 3 metru, který je spojen s označením vojenské techniky Ruské federace užívané během agrese na Ukrajině.

O uplynulém víkendu pak kdosi přemaloval ukrajinské barvy českou trikolorou, od neděle je pak zeď opět ve žluté a modré.

Někdo přes dvacetimetrovou ukrajinskou vlajku namalovanou barvou na protihlukové zdi na silnici u stadionu v Teplicích vytvořil bílou barvou symbol písmene "Z".
Teplická policie vyšetřuje poničení ukrajinské vlajky, pachateli hrozí vězení

Případem opakovaného poničení malby na zdi symbolizující ukrajinskou vlajku se už zabývá policie. "Přijali jsme oznámení. Případ vyšetřuje kriminální policie v Teplicích," uvedla mluvčí policie Alena Bartošová.

Autorem malby ukrajinské vlajky na protihlukové zdi je teplický pouliční umělec Kamil Vacek alias Camo. K aktuální situaci, kdy mu někdo poničil jeho autorský projev, se zatím nevyjádřil. Má také na svědomí řadu graffiti v ulicích Teplic. Se svolením nebo přímo na objednání městem. Už v minulosti některá jeho díla poničili vandalové nacistickými symboly. Třeba v Zámecké zahradě, kde je na zdi bývalé plovárny velká veverka.

Na zdi soukromého areálu bývalé plovárny v Zámecké zahradě v Teplicích se v těchto dnech objevily nacistické symboly a urážlivé texty.
Nacistické symboly a urážlivé texty. Vandal poškodil graffiti v Zámecké zahradě