Technická závada zablokovala dopravu na jedné koleji ve středu kolem 13:20. "Skutečně to bylo mrazem, praskla srdcovka. Pracuje se na její výměně," řekl ČTK mluvčí SŽDC Pavel Halla. "Srdcovka je část, která se dělá na míru, proto bude výměna trvat déle, závadu odstraníme nejpozději do 5. února," uvedl dnes Halla.

Jinde na severu Čech nejsou podle Hally větší potíže. "Všude se jezdí alespoň po jedné koleji, žádné extrémní zpoždění jsme nezaznamenali," uvedl. To samé potvrdil ČTK mluvčí Českých drah Radek Joklík. Doplnil, že cestující si mohou ověřit případné zpoždění vlaků na www.cd.cz, kde je mapka, která znázorňuje provoz. Podle ní dnes kolem 09:00 měly více než půlhodinové zpoždění v Ústeckém kraji dva spoje.
Teploty na severu Čech zatím nedosahují rekordních hodnot z minulých let. V noci na dnešek byly nejnižší ve Šluknovském výběžku, kde se pohybovaly kolem minus sedmnácti stupňů. Také situace v ovzduší je v kraji podle Martina Nováka z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) příznivá.