Ve Sport centru Bouřňák jedou vleky standardně: denně od 8:00 do 16:00. Lyžovat večer tam můžete v úterý, středu, pátek a sobotu od 18 do 21 hodin. „Počítáme, že budeme lyžovat minimálně do konce března,“ hlásí ředitel Sport centra Bouřňák Jiří Zmítko.

Na Komárce budou v provozu vleky v sobotu a v neděli vždy od 9:00 do 16:00. „Sněhu máme dost, pojedeme,“ říká Gustav Vlach, provozovatel vleků na Komáří vížce.

Vlek na Vitišce bude v provozu jen tehdy, když bude naplněna kvóta deseti lyžování chtivých lidí. Cesta je tam přístupná, parkoviště upravené. „Ideální podmínky pro jarní lyžovačku. Bufet i restaurace u svahu jsou otevřené,“ sdělil Vít Hönig, provozovatel vleku ve Vitišce.
Počasí má podle meteorologů hrát lyžařům do karet. Má sněžit, teploty přes den kolem nuly. „Když připadne sníh, tak se asi nikdo zlobit nebude,“ dodal Hönig z Vitišky.

Běžkování ano

Sníh by potřebovali zejména na svahu v Oseku. „Máme zeleno. Je konec. Běžkovat v horách se může bez problémů. Tratě budeme upravovat v závislosti na padajícím sněhu,“ dodal Jiří Černý, vlekař z Oseku.

K symbolickému zavření běžeckých tratí došlo včera ve středisku Lesná v Krušných horách. „Spíše než zavírání stop proběhlo testování běžek na novou sezonu. Běžkovat se samozřejmě stále ještě dá,“ pronesl Jiří Zmítko, šéf Sport centra Bouřňák.